Piast – Lechia, czyli mecz o pierwszą wygraną

Co łączy Piasta Żmigród i Lechię Zielona Góra? Oba kluby po 3 kolejkach mają 1 punkt na koncie i nadal oczekują na pierwszy w tym sezonie komplet oczek. O tym czy któraś z drużyn zdoła po nie sięgnąć dowiemy się już jutro.

Przygotowując do meczu zawodników “Dumy Doliny Baryczy” trener Marcin Foltyn zapewne stara się im przypomnieć pierwszą wygraną za jego sterami, która przyszła właśnie w spotkaniu z zielonogórzanami w ubiegłym sezonie. 15 maja Piast pokonał Lechię u siebie aż 3:0 po bramkach Oskara Trzepacza, Szymona Sołtyńskiego oraz Daniela Łuczaka i zainaugurował serię 7 spotkań, w której zdobył 13 punktów dających w ostatecznym rozrachunku utrzymanie w III lidze.

Aktualne rozgrywki Lechia rozpoczęła podobnie jak Piast od 2 przegranych i remisu. W ostatnim spotkaniu podopieczni Andrzeja Sawickiego zremisowali z Rekordem Bielsko-Biała 1:1, a bramkę na wagę punktu dla zielonogórzan zdobył Jakub Babij. Drużynę, która ostatni sezon zakończyła na 10. miejscu wzmocniło latem kilku nowych zawodników, a najciekawszym z nich wydaje się być Kajetan Frankowski z Polonii Bytom.

Bilans bramkowy Lechii w bieżących rozgrywkach to 4-7 i mamy nadzieje jeszcze bardziej pogorszyć go już jutro. Żmigrodzcy kibice z pewnością są głodni pierwszej wygranej w tym sezonie, a nasi piłkarze po niedosycie z Legnicy, gdzie Piast nie zdołał odrobić strat pomimo piorunującej końcówki, będą dodatkowo zmotywowani do ciężkiej pracy na boisku.

Początek spotkania w sobotę (21 sierpnia) o godz. 15:00 na żmigrodzkim stadionie OSiR. Zapraszamy!