PIAST NIE DAŁ RADY GÓRNIKOWI

Z nadzieją na kolejne trzy punkty udali się do Zabrza zawodnicy Piasta Żmigród. Górnik II Zabrze okazał się zbyt mocny w dzisiejszym dniu dla naszego zespołu i wracamy do domu bez punktów.

Do pojedynku z Górnikiem przystąpiliśmy w takim samym składzie jak w poprzedniej kolejce, wówczas udało się ograć MKS Kluczbork 1:0. Największą niewiadomą dla nas był skład gospodarzy, którzy mogli skorzystać z zawodników pierwszego zespołu i właśnie tak się stało. W podstawowym składzie Zabrzan pojawiło się kilka nazwisk znanych z boisk Ekstraklasy.

Żmigrodzianie bardzo dobrze rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. Już w 2 minucie błąd defensywy Górnika wykorzystał Grzegorz Mazurek pokonując Tomasza Loskę. Lepiej nie mogliśmy wymarzyć sobie początku spotkania. Górnik szukał swoich okazji do zdobycia bramki wyrównującej, ale fantastycznie w bramce interweniował Mateusz FIlipowiak. W 42 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Górnik Zabrze doprowadził do wyrównania.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Większy procent posiadania piłki był po stronie Górnika, ale to Piast mógł prowadzić. Piłkę dograną w pole karne wybił bramkarz Górnika Zabrze i w stuprocentowej sytuacji spudłował Patryk Łukaszewski uderzając wybitą piłkę nad poprzeczką. Dziesięć minut później to gospodarze cieszyli się z prowadzenie. Dariusz Kamiński przyjął piłkę na szesnastym metrze i mocnym strzałem pokonał Mateusza Filipowiaka. W doliczonym czasie gry tracimy zawodnika, Mikołaj Juchacz otrzymuje drugą żółtą kartę w meczu i musimy grać w osłabieniu. Chwilę później tracimy również kolejną bramkę, sprytnym strzałem po ziemi z rzutu wolnego popisał się David Kopacz.

Górnik II Zabrze – Piast Żmigród 3:1 (1:1)
2’ Mazurek

Piast Żmigród
Filipowiak Mateusz, Majbroda Oskar, Juchacz Mikołaj, Koźlik Michał, Jaros Mateusz (75′ Chouwer Błażej), Wojtaszek Alan, Kepczyński Cezary, Łukaszewski Patryk (82′ Froń Szymon), Miś Krystian (56′ Zieliński Dawid), Mazurek Grzegorz (68′ Sołtyński Szymon), Trzepacz Oskar

Pozostały dwa mecze w rundzie jesiennej i 6 punktów do zdobycia. Najbliższy mecz również rozegramy na wyjeździe, przeciwnikiem Piasta będzie Śląsk II Wrocław. Spotkanie to odbędzie się 16 listopada o godzinie 13:00 na stadionie przy ul. Oporowskiej.