PIAST PODTRZYMUJE DOBRĄ PASSĘ

Piast Żmigród podtrzymuje dobrą passę. W rozegranym dzisiaj meczu III ligi żmigrodzianie wygrali przed własną publicznością ze Ślęzą Wrocław 1-0. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Damian Celuch.

Przed rozpoczęciem meczu miała miejsce miła i niespodziewana sytuacja. Otóż v-ce Prezes PZPN i jednocześnie Prezes DZPN Andrzej Padewski wręczył głównemu “sternikowi” żmigrodzkiego klubu Rafałowi Zagórskiemu Srebrną Honorową Odznakę Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz piłkę z autografem Zbigniewa Bońka. Warto zaznaczyć, że obecny na tym wydarzeniu piłkarskim był również Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski. Cały mecz był bardzo zacięty i obfitował w wiele “stykowych” sytuacji w środkowej strefie boiska. Po pierwszej pół godziny gry, bliscy zdobycia gola dla Piasta byli Damian Celuch i Patryk Bobkiewicz, ale piłka minimalnie mijała bramkę wrocławian. W 37 minucie spotkania miała miejsce decydująca o losach spotkania sytuacja. Najpierw w bocznym sektorze boiska piłkę wyłuskał Eryk Moryson, który dograł w pole karne do Grzegorza Mazurka, a ten wycofał na 15 metr do Damiana Celucha (na zdjęciu). Popularny “Celi” nie zwykł marnować takich okazji i precyzyjnie posłał futbolówkę w długi róg bramki przyjezdnych i zdobył swojego 12 gola w tym sezonie. Na trybunach licznie zgromadzona widownia eksplodowała radością, ale wiadomo było, że to jeszcze nie koniec pojedynku. Po zmianie stron w sytuacji sam na sam z bramkarzem Piasta Dariuszem Szczerbalem znalazł się Maciej Firlej, który jak się okazało został skutecznie zablokowany w efektownym stylu przez golkipera Piasta. Była to najgroźniejsza sytuacja podopiecznych trenera Grzegorza Kowalskiego w tym spotkaniu. Z biegiem czasu okazje strzeleckie wśród wrocławian mieli Jakub Bohdanowicz i Filip Olejniczak, ale brakowało precyzji. W szeregach gospodarzy błysnął natomiast Luka, który kilka sekund po wejściu na boisko przeprowadził efektowną akcję oskrzydlającą, a bliski jej skutecznego wykończenia był Grzegorz Mazurek. W doliczonym czasie gry Luka popisał się groźnym strzałem z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska, po którym piłka trafiła w poprzeczkę bramki przyjezdnych. Ostatecznie żmigrodzianie wygrali 1-0, mają już na koncie 34 punkty i wskoczyli na 5 miejsce w tabeli.

Piast Żmigród – Ślęza Wrocław 1-0(1-0)

Bramka: 1:0 Celuch (37).

Żółte kartki: Molski, Niewiadomski, Bohdanowicz (Ślęza) oraz Stachowiak, Majbroda, Mazurek (Piast).

Piast: Dariusz Szczerbal – Piotr Niewieściuk, Maciej Badel, Filip Kendzia, Damian Celuch, Karol Stachowiak, Szymon Sołtyński (75 Luka), Eryk Moryson (90 Karol Bąk), Oskar Majbroda, Grzegorz Mazurek (85 Mateusz Olikiewicz), Patryk Bobkiewicz (78 Cezary Kępczyński).

Ślęza: Jarosław Krawczyk – Dawid Molski (46 Kornel Traczyk), Marcin Wdowiak, Kamil Mańkowski, Patryk Caliński (82 Przemysław Dubiel), Paweł Kucharczyk, Filip Olejniczak, Adrian Niewiadomski (46 Jakub Jakóbczyk), Jakub Bohdanowicz (67 Andrzej Korytek), Mateusz Kluzek, Marcin Firlej.