PIAST POWACZY O TRZECIE ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU U SIEBIE

PIAST POWACZY O TRZECIE ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU U SIEBIE

Naszym rywalem w meczu 35. kolejki III ligi będzie Stal Brzeg. Drużyna z Brzegu przegrała 3 ostatnie spotkania, a nasi zawodnicy powalczą o przedłużenie tej passy.

Zwycięstwo ze Stalą może dać nam stosunkowo komfortową sytuację w tabeli przed ponad tygodniową przerwą spowodowaną pauzą w następnej serii gier. Wygrana może smakować tym bardziej, że barw żółto-niebieskich broni wypożyczony do Stali zimą nasz napastnik, Grzegorz Mazurek, który jutrzejsze spotkanie będzie mógł jedynie oglądać z przez specjalną klauzulę w jego umowie. Nie można zapominać, że barw Stali bronią nadal dwaj zawodnicy z przeszłością w Piaście. Są to Piotr Niewieściuk i Mateusz Jaros. Do Żmigrodu z Brzegu trafili natomiast Mateusz Ogrodowski, Dominik Kuboń oraz Kamil Sosna.

Stal zajmuje w tabeli 8. miejsce z dorobkiem 42 punktów, bilansem bramkowym 56:50 i pewnym już utrzymaniem. W razie wygranej zbliżymy się do brzeżan na dystans 4 punktów.

W swojej historii mierzyliśmy się ze Stalą, która w III lidze występuje od 4 sezonów ośmiokrotnie, a bilans jest dla nas korzystny. 4 razy wygrywał Piast, dwukrotnie górą była Stal i również dwukrotnie drużyny dzieliły się punktami.

Ostatnie spotkanie Piasta ze Stalą zakończyło się wygraną żmigrodzian 4:1. Bramki dla „Dumy Doliny Baryczy” strzelali wtedy Błażej Chouwer, Daniel Stanclik i dwie Eryk Moryson.

Początek spotkania o godz. 16:00. Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się na stadionie podajemy link do transmisji PPV:

https://www.telewizjawzgorztrzebnickich.pl/mks-piast-żmigród

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *