PIAST PRZEGRYWA Z LIDEREM – ŚLĘZĄ WROCŁAW W III LIDZE OKRĘGOWEJ MŁODZIKÓW

W sobotę, 12 maja po dwutygodniowej pauzie na ligowe boisko wróciła drużyna młodzików trenera Jana Fedyny. Niestety rozegrany na bocznym boisku żmigrodzkiej areny piłkarskiej mecz IX kolejki Wrocławskiej III Ligi Okręgowej PIAST – ŚLĘZA Wrocław zakończył się naszą porażką 0-5. Taki sam wynik padł w pierwszym spotkaniu (24 marca) pomiędzy tymi zespołami. Goście z Wrocławia wygrali w pełni zasłużenie, ponieważ przez większość meczu dyktowali warunki gry. Należy jednak dodać, że zeszliśmy z boiska pokonani nie przez byle jaki zespół. Ślęza pewnie zmierza ku II lidze. Jako jedyna w „okręgówce” nie przegrała jeszcze meczu, znajduje się na czele tabeli. Nie ma się czemu dziwić, jeśli w drużynie ma się zawodnika posiadającego wysokie umiejętności piłkarskie i przede wszystkim dar do strzelania bramek. Mowa o 13-letnim Macieju Rękasie, który w sobotnie przedpołudnie nie miał litości dla naszej defensywy i bramkarza. To po jego trzech golach uzyskanych w pierwszej połowie wrocławianie wyszli na wysokie prowadzenie, dzięki któremu w drugich 30-minutach gry mogli spokojnie kontrolować grę i strzelić jeszcze kolejne dwie bramki. Ślęza była faworytem meczu z Piastem i nie zawiodła. Gratulujemy trenerowi Gustawowi Sadowskiemu i jego podopiecznym. Nie znaczy to, że żmigrodzianie przez całe spotkanie tylko bronili się. Tak nie było. Staraliśmy się prowadzić otwartą grę. Graliśmy z dużym poświęceniem. Skonstruowaliśmy kilka ciekawych akcji. Przy wyniku bezbramkowym Maciej Targoni mógł pokonać bramkarza przyjezdnych, a nieco później, kiedy Ślęza prowadziła już 2-0 piłka uderzona z dystansu przez Gracjana Barabacha trafiła w poprzeczkę. Pomimo puszczenia 5 goli za udane interwencje należy pochwalić naszego golkipera Marka Mośka.

Tym razem na skutek awarii kamery nie mamy pełnej statystyki meczowej. Obejmuje tylko 43 minuty gry: całą 30-minutową I połowę oraz 13 minut drugiej (pierwsze 4:30 min i końcowe 8:30 min).

NIEPEŁNA STATYSTYKA MECZOWA (43 minuty)

Piast Żmigród

DZIAŁANIE

Sokół Smolec

0

GOLE

5

8

STRZAŁY W SUMIE14

2

STRZAŁY CELNE

10

5

STRZAŁY NIECELNE

3

1

STRZAŁY ZABLOKOWANE

1

0

RZUTY ROŻNE

5

2

FAULE

4

0SPALONE

5

29AUTY

27

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który wystąpili w meczu z Ślęzą Wrocław

Stoją od lewej: K. Figura, S. Ulidowski, M. Mosiek, M. Bartkowiak, M. Łukawy, G. Barabach, M. Targoni, F. Żur i S. Ostromecki. Rząd dolny od lewej; M. Urbaniak, O. Żygadło i F. Cieśla..

PIAST Żmigród (śr. wieku 11,83) – ŚLĘZA Wrocław (śr. wieku – 12,38) 0-5 (0-3)

Skład Piasta: Marek Mosiek (2006) – Gracjan Barabach (2006), Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, Michał Bartkowiak (2005), Sebastian Ulidowski (2006) – Fili Żur (2007), Maciej Łukawy (2006), Kamil Figura (2007) – Maciej Targoni (2006).

Ponadto grali: Filip Cieśla (2006), Michał Urbaniak (2007) i Oskar Żygadło (2006).

BRAMKI:

0-1   Maciej Rękas – 20 min

0-2   Maciej Rękas – 21 min

0-3   Maciej Rękas – 30 min

0-4   Łukasz Ziglewski – 31 min

0-5   Filip Doktorski – 37 min

Mecz sędziował pan Dariusz Gierus.

Wyniki 9. kolejki Wrocławskiej III Ligi Okręgowej Młodzików U-13

Piast Żmigród – Ślęza Wrocław 0-5 (0-3)

UKS AS Milicz – Unia Wrocław 1-0

PKS Łany – OIympic IV Wrocław 2-8

Sokół Smolec – FC Wrocław II Academy 0-0

            Podziękowania

  • Rodzicom za kulturalny doping;
  • Panu Marcinowi Urbaniakowi za pełnienie roli spikera;
  • Panu Konradowi Fedynie za nagranie meczu.

Mecz ze Ślęzą Wrocław przeszedł do historii. Teraz przed chłopcami kolejne wyzwania. Już we wtorek (15 maja) o godz. 17.00 w Żmigrodzie na bocznym boisku rozegrają zaległe spotkanie z PKS  Łany, a w sobotę pojadą do Wrocławia na mecz z Olympic IV Wrocław.