PIAST TV: WYGRANA DRUŻYNY PIASTA W SOBOTNIM HALOWYM TURNIEJU MŁODZIKÓW U-13 O PUCHAR BURMISTRZA GMINY ŻMIGRÓD OKIEM “MŁODZIKOWEJ” KAMERY

W sobotę, 26 stycznia byliśmy świadkami dużego futbolowego wydarzenia. W Hali Sportowej przy Gimnazjum im. Macieja Rataja odbył się Turniej Piłki Nożnej Młodzików U-13 (chłopcy rocznik 2006 i młodsi) o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród. Przed dwoma dniami na klubowej stronie internetowej ukazała się obszerna relacja z tego turnieju, który jak wiemy zakończył się niespodziewaną wygraną drużyny Piasta. Dziś w długim, bo trwającym ponad dwadzieścia minut materiale filmowym jeszcze raz wracamy do tamtych przyjemnych chwil. Zobaczymy wszystkie bramki, które strzelili nasi chłopcy, a było ich w sumie 21. Będą też gole, które straciliśmy. A ponadto obejrzymy ceremonie rozpoczęcia i zakończenia piłkarskiego święta. Wszystko nagrał Konrad Fedyna. Turniej w Żmigrodzie wygrała pierwsza drużyna Piasta, ponieważ była najlepsza. Miała w swoich szeregach Najlepszego Strzelca (Maciej Targoni) i Najlepszego Zawodnika Turnieju (Szymon Ostromecki).

Szymon Ostromecki (z lewej) i Maciej Targoni

Nie oznacza to, że WKS Śląsk jest od nas słabszy. Wprost przeciwnie. Kadrowo jest zdecydowanie mocniejszy. Z powodzeniem rywalizuje w II Lidze Dolnośląskiej, czyli biorąc pod uwagę jesień ubiegłego roku – trzy klasy wyżej od nas. O sile zespołu Śląska przekonaliśmy się bardzo szybko, środę (30 stycznia). W dniu tym o godz. 15.00 na  sztucznym boisku trzebnickiej Fair Play Areny zagraliśmy mecz z wrocławianami, którzy w stolicy powiatu przygotowują się do rozpoczynającego się za półtora miesiąca sezonu. Pierwszy w roku 2019 sprawdzian na powietrzu przegraliśmy wysoko 1-7 (do przerwy było 1-5). Była to typowa gra kontrolna, niemal szkolna, m.in. nie było sędziego. Dla nas pierwsza na powietrzu w tym roku. Wiemy, że mamy bardzo zróżnicowany pod względem stażu treningowego, wieku i warunków fizycznych zespół. Wiemy, jak wiele czeka nas jeszcze pracy w najbliższych tygodniach. Wiemy także, że nasi czołowi gracze nie mieliby problemu z grą w wyższych młodzieżowych ligach.

WKS Śląsk Wrocław (II Liga Dolnośląska)Piast Żmigród (beniaminek II LO) 7-1 (5-1)

Skład Piasta: Marek Mosiek (2006) –  Piotr Gałek (2006), Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, Filip Cieśla (2006), Sebastian Ulidowski (2006) – Filip Żur (2007), Maciej Łukawy (2006), Kamil Figura (2007) – Maciej Targoni (2006) oraz Tomasz Filiński (2008), Szymon Kabza (2007), Błażej Pulut (2006) i Natalia Witkowska (2007).

Bramka dla Piasta na 1-1 padła po strzale samobójczym jednego z zawodników Śląska.

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który wystąpili w meczu z WKS Śląsk Wrocław

Stoją od lewej, pierwszy skład: K. Figura, S. Ostromecki, M. Targoni, M. Łukawy, S. Ulidowski, M. Mosiek, P. Gałek, F. Cieśla i F. Żur. W klęku od lewej: S. Kabza, N. Witkowska, T. Filiński i B. Pulut.

Po sparingu z WKS Śląsk chłopcy obrali pod czujnym okiem opiekunów kierunek na kryty basen, w którym przez niemal 2 godziny nabierali sił przed kolejnymi piłkarskimi wydarzeniami.

Najbliższe plany drużyny:

  • 31 stycznia (czwartek)– Wewnętrzny Klubowy Halowy Turniej Młodzików U-10, U-11, U-12 i U-13.
  • 1 lutego (piątek) – Przed południem zajęcia teoretyczne w budynku klubowym na stadionie, a po nich wyjazd do Trzebnicy na KRĘGLE.
  • 2 lutego (sobota) – Halowy Turniej Młodzików U-12 (rocznik 2007) w Pępowie.