PIAST – WARTA JUŻ DZIŚ NA SPORTOWEJ 13!

Już dzisiaj o godz. 17:00 na żmigrodzkim kompleksie OSiR podejmiemy w ramach 6. kolejki III ligi Wartę Gorzów Wielkopolski. Jak prezentują się obie drużyny na początku sezonu?

Gorzowianie na pewno nie tak wyobrażali sobie powrót na 4. poziom rozgrywkowy po roku banicji. W 5 dotychczasowych kolejkach doznali aż 4 porażek i tylko raz udało im się wygrać, a miało to miejsce 15 sierpnia w wyjazdowym spotkaniu z Foto-Higieną Gać. Z bilansem bramkowym 7-14 Warta zajmuje miejsce w strefie spadkowej i bez wątpienia będzie chciała urwać nam punkty, aby się z niej wydostać.

Piast to z kolei drużyna, której formę w tym sezonie ciężko jest rozszyfrować. Żmigrodzianie mają na koncie jedną wygraną oraz jedną porażkę, notując po drodze 3 remisy. Warto mieć jednak na uwadze zeszłotygodniową potyczkę na wyjeździe z Ruchem Chorzów, który jest aktualnie liderem rozgrywek. Remis 2:2 przy dopingu prawie 5000 chorzowskich kibiców musi napawać optymizmem tym bardziej, iż jesteśmy jak dotąd jedyną drużyną, z którą niebiescy nie zdołali wygrać.

Warta to już trzeci beniaminek rozgrywek, z którym zmierzymy się w tym sezonie i co ciekawe każdego z beniaminków podejmowaliśmy u siebie. Ostatni pojedynek Piasta z Wartą to mecz rozegrany w Żmigrodzie 13 kwietnia 2019 roku. Górą był wtedy Piast pokonując gorzowian 2:0 po bramkach pauzującego dziś za kartki Filipa Kendzi oraz Grzegorza Mazurka.