PIAST WYGRYWA W KOWARACH. “MAZI” JOKEREM TRENERA!

W rozegranym dzisiaj meczu 26 kolejki III ligi bieżącego sezonu Piast Żmigród wygrał w Kowarach z tamtejszą Olimpią 3-2. Była to druga wygrana ekipy trenera Grzegorza Podstawka z rzędu. Kunsztem snajperskim ponownie popisali się Damian Celuch i Grzegorz Mazurek.

W kadrze Piasta zabrakło na ten mecz Patryka Gołębiewskiego. Niestety z usług popularnego „Gołąbka” sztab szkoleniowy żmigrodzian nie skorzysta już do końca bieżącego sezonu. Sytuacja taka jest spowodowana kontuzją zawodnika, której nabawił się podczas ostatniego pojedynku z Unia Turza Śląska. Mecz lepiej rozpoczęli kowarzanie, który już po 120 sekundach gry objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pika trafiła przed pole karne do Mateusza Baszaka, a ten popisał się skutecznym strzałem. Później to jednak Piast Żmigród zdominował sytuację na placu gry i próbował w kombinacyjny sposób szukać wyrównania. W 27 minucie gry dał o sobie znać Damian Celuch, który zdecydował się na strzał  z 25 metrów od bramki gospodarzy. Popularny „Celi” podjął słuszną decyzję, gdyż futbolówka zatrzepotała w samym okienku bramki Olimpii, a bramkostrzelny żmigrodzki środkowy mógł dopisać do swojego konta 14 trafienie w bieżącym sezonie. Na przerwę oba zespoły schodziły więc z wynikiem remisowym. W 60 minucie gry na placu gry pojawił się rezerwowy Grzegorz Mazurek, który jak się okazało po raz kolejny został „jokerem” w „talii” trenera Grzegorza Podstawka. Pięć minut później „Mazi” wyprowadził Piasta na prowadzenie wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Warto zaznaczyć, że dokładną asystą do snajpera Piasta popisał się środkowy Krystian Jajko. W 89 minucie gry Grzegorz Mazurek podwyższył jeszcze rezultat meczu, ale w doliczonym czasie gry Olimpia zdołała zmniejszyć rozmiary porażki i ostatecznie Piast wygrał w  Kowarach 3-2.

Olimpia Kowary – Piast Żmigród              2-3(1-1)
Bramki:
1-0 Mateusz Baszak (2), 1-1 Damian Celuch (27), 1-2 Grzegorz Mazurek (65), 1-3 Grzegorz Mazurek (89), 2-3 Olimpia (90+3).
Piast: Jakub Matlak – Filip Kendzia (60 Grzegorz Mazurek), Piotr Niewieściuk, Szymon Sołtyński (70 Luka), Damian Celuch, Eryk Moryson (85 Bartosz Mróz), Krystian Jajko, Kamil Pilarski, Maciej Badel, Oskar Majbroda, Patryk Bobkiewicz.