PIAST ZAGRA NA WIOSNĘ W PUCHARZE POLSKI

Piast Żmigród pewnie pokonał Barycz Sułów aplikując lokalnym rywalom 3 bramki i nie tracąc ani jednej w ćwierćfinale Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. Tym samym żmigrodzianie do końca roku mogą skupić się już tylko na rozgrywkach ligowych, gdzie trzeba walczyć o każdy punkt.

Strzelanie już w 3. minucie spotkania rozpoczął Filip Kendzia, który zdobył bramkę główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Druga bramka wyglądała niemal identycznie. Dośrodkowanie tym razem z prawej strony boiska wykorzystał Oskar Trzepacz i w 58. minucie było 0:2. Trzeba oddać niżej notowanym gospodarzom, iż nie odpuszczali ani centymetra boiska i do samego końca starali się uprzykrzać życie zawodnikom Piasta, lecz podopieczni Kamila Sochy byli tego dnia do bólu skuteczni. W 78. minucie meczu wynik na 0:3 ustalił Daniel Stanclik, podanie ze środka pola ze stoickim spokojem zamienił na bramkę, posyłając piłkę tuż nad bramkarzem sułowian. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Mimo wczesnej jak na środek tygodnia pory trybuny na stadionie Baryczy wypełniły się aż po brzegi. Wygrana cieszy tym bardziej, że był to dopiero drugi mecz w tym sezonie zagrany przez Piasta “na zero z tyłu”.

Barycz Sułów 0:3 Piast Żmigród

Bramki: 3′ Kendzia 58′ Trzepacz 78′ Stanclik

Skład Piasta: Przybylski, Chouwer, Kendzia, Trojanowski, Majbroda, Moryson, Kohut, Banaczek, Sołtyński, Trzepacz, Kuboń

Rezerwowi: Korytkowski, Łukaszewski, Miziniak, Walczak, Pfertzel, Sosnowski, Stanclik