PIAST ZAGRA W FINALE PUCHARU POLSKI!

Piast Żmigród zagra w Finale Pucharu Polski Okręgu Wrocławskiego! To najwazniejsza informacja po wczorajszym, półfinałowym zwycięstwie z MKP Wołow 5:1. Dwie bramki dla żmigrodzian zdobył Patryk Bobkiewicz, a po jednym golu dołożyli Karol Stachowiak, Luka i Maciej Badel.

Podopieczni trenera Grzegorza Podstawka do Wołowa jechali w roli faworyta i swoja wyższość udowodnili na placu gry. Piast od pierwszych minut spotkania narzucił rywalowi swój styl gry. Dwukrotnie bliski pokonania bramkarza gospodarzy był Damian Celuch, a raz szczęścia brakło Patrykowi Gołębiewskiemu. Jako pierwszy gola zdobył Patryk Bobkiewicz w 18 minucie gry, kiedy to wykorzystał prostopadłe podanie ze środka pola Cezarego Kępczyńskiego. W 32 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krystiana Jajko, futbolówkę do bramki miejscowych wpakował Maciej Badel. Tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania było 3-0. Tym razem gola dla Piasta zdobył skrzydłowy Luka. Tak więc już po pierwszych 45 minutach gry żmigrodzianie mieli bezpieczną przewagę 3-0. Po zmianie stron Piast rozpoczął grę od atomowego strzału Karola Stachowiaka. Piłka najpierw odbiła się od poprzeczki bramki MKP, a następnie przekroczyła linię bramkową, po czym arbiter odgwizdał kolejne trafienie na konto żmigrodzian. Kilka minut później wołowianie zdołali strzelić bramkę honorową, ale to było wszystko, co mogli zrobić w tym dniu przeciw III-ligowej defensywie. W 62 minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Patryk Bobkiewicz, który tym samym ustalił wynik końcowy meczu. Ostatecznie Piast Żmigród wygrał z MKP Wołów 5-1 i awansował do Finału Pucharu Polski Okręgu Wrocławskiego. Po ostatnim gwizdku sędziego gratulacje całej załodze Piasta, osobiście w szatni złożyli Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski oraz Prezes klubu Rafał Zagórski. Niestety zwycięstwo to było też okupione urazami dwóch zawodników Piasta Kamila Pilarskiego i Krystiana Jajko. Drugim finalistą okazała się Foto-Higiena Gać, która pokonała w Trzebnicy miejscową Polonię 1-0.

MKP Wołów – Piast Żmigród 1-5(0-3)
Bramki dla Piasta:
Patryk Bobkiewicz 2, Maciej Badel 1, Luka 1, Karol Stachowiak 1.
Piast: Jakub Matlak – Patryk Gołębiewski, Piotr Niewieściuk (46 Filip Kendzia), Maciej Badel, Bartosz Mróz, Kamil Pilarski (17 Oskar Majbroda), Krystian Jajko (42 Karol Stachowiak), Cezary Kępczyński, Luka, Damian Celuch (60 Szymon Sołtyński), Patryk Bobkiewicz (65 Grzegorz Mazurek).

Maciej Badel strzelił gola dla Piasta                                                                    Patryk Bobkiewicz zaliczył dwa trafienia w Wołowie