PIAST ZAGRA W FINALE!

W rozegranym wczoraj meczu półfinałowym Pucharu Polski Okręgu Wrocławskiego Piast Żmigród wygrał na wyjeździe z Foto-Higieną Gać. Żmigrodzianie najpierw prowadzili po golu autorstwa Pawła Kohuta (na zdjęciu poniżej), ale gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania i uczynili to tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra. W takiej sytuacji do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych, który lepiej egzekwowali podopieczni trenera Ediego Andradiny. Ostatecznie Piast wygrał w „jedenastkach” 5-4 i mógł cieszyć się z awansu do wielkiego finału. Wielka w tym zasługa golkipera żmigrodzian Mateusza Filipowiaka, który efektownie wybronił w rzuty karne! Tym samym Piast zagra w wielkim finale z Sokołem Wielka Lipa. Lipianie wczoraj wygrali ze Śląskiem II Wrocław 2-1. Przypomnijmy, że w historii żmigrodzki klub tylko raz zdobył to trofeum i miało to miejsce w sezonie 2010/2011.

Foto-Higiena Gać – Piast Żmigród             1-1(0-1) rz.k. 4-5

Bramki:
0-1 Kohut (13), 1-1 Barski (89).

Żółte kartki: Grochowski, Bujakiewicz (Foto-Higiena) oraz Sołtyński, Badel, Kohut, Koźlik, Mazurek, Sosnowski, Gołębiewski (Piast).

Foto-Higiena: Gąsiorowski – Barski, Korytek, Jakacki (46 Gałaszewski), Tylki (60 Wejerowski), Buryło, Tarnov (90 Stachowski), Grochowski (46 Bujakiewicz), Hawryło, Kubacki (46 Cieśla), Piórecki.

Piast: Filipowiak – Gołębiewski, Koźlik (75 Sosnowski), Kendzia, Niewieściuk, Badel (60 Stasik), Kohut, Zagórski (60 Rusiecki), Sołtyński (80 Moryson), Jaros, Mazurek.