PIAST ŻMIGRÓD KLUBEM PARTNERSKIM ŚLĄSKA WROCŁAW

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasz klub został oficjalnie klubem partnerskim Śląska Wrocław. Wojskowi to symbol Dolnego Śląska i klub, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Mamy pewność, że współpraca przyniesie obu klubom wymierne korzyści.

We wtorek 22 listopada do Wrocławia udała się delegacja naszego klubu, w której skład weszli: Prezes Rafał Zagórski, Wiceprezes Ryszard Płoskonka, Dyrektor Klubu Paweł Pilarski oraz Koordynator Akademii Piasta Kamil Pilarski. Na stadionie “Tarczyński Arena” podpisana została między oboma klubami umowa partnerska, dzięki której MKS został srebrnym partnerem wrocławskiego klubu. Władze Śląska na czele z Prezesem Piotrem Waśniewskim przekazali Zarządowi naszego klubu również pamiątkową tablice z gratulacjami z okazji obchodzonego w ubiegłym roku 75-lecia Piasta oraz certyfikat zaświadczający o partnerstwie pomiędzy klubami.

Umowa niesie dla naszego klubu wiele korzyści, a są nimi między innymi:

  • Staże szkoleniowe dla trenerów naszej akademii, w których uczestniczyć będą już w grudniu
  • Szkolenie dla trenerów, które w styczniu przeprowadzi w Żmigrodzie sztab szkoleniowy Śląska Wrocław
  • Sparingi mikołajkowe 6 grudnia, w których zagrają nasze zespoły orlików i młodzików
  • Wymiana zawodników pomiędzy oboma klubami
  • Udział w organizowanych wspólnie turniejach
  • Wyprowadzanie zawodników na meczach Ekstraklasy przez piłkarzy naszej Akademii

 

Dziękujemy władzom Śląska za zaufanie i z nadzieją patrzymy w przyszłość! Kto wie? Może niedługo doczekamy się żmigrodzianina na boiskach Ekstraklasy 😉

fot.: Paweł Prochowski