PIERWSZE MIEJSCE ORLIKÓW U-10 NA TURNIEJU HALOWYM W ŚRODZIE ŚLĄSKIEJ

W sobotę oraz w niedzielę rozgrywki mistrzowskie rundy wiosennej rozpoczęły 4 drużyny Piasta: seniorzy w III lidze oraz w ligach okręgowych juniorzy, trampkarze i młodziki. Na stronie internetowej klubu w miniony piątek został podany szczegółowy „weekendowy rozkład jazdy drużyn Piasta Żmigród”. Przez niedopatrzenie zapomniano o zespole orlików, który także w weekend nie próżnował. Po pracowitym tygodniu, w którym odbyły się 4 treningi, zespół Piasta, a ściślej jego młodsza część, czyli chłopcy urodzeni w roku 2007 i młodsi wystąpił w sobotę, 18 marca w Środzie Śląskiej w  Halowym Turnieju  „ORATORIUM CUP WIOSNA 2017”.

W sprawnie zorganizowanym turnieju, który rozegrano według następujących zasad: system gier „każdy z każdym”, czas gry 1×15’, bramki 3×2 m, składy 5-osobowe (bramkarz plus 4 zawodników w polu) uczestniczyło 6 drużyn: Akademia Piłkarska (AP) Młode Wilki Kąty Wrocławskie, AP Szczepanów, AP Champions Wrocław, AP 13 Świdnica, gospodarze Oratorium Środa Śląska i Piast Żmigród.

Jak zaprezentowali się w Środzie Śląskiej żmigrodzianie? Odpowiadając jednym słowem – ZADAWALAJĄCO! Wygrali wszystkie mecze, a było ich w sumie 5. Strzelili 22 bramki, a nie stracili, co bardzo rzadko zdarza się w piłce dziecięcej ani jednej! Duża w tym zasługa młodziutkiego bramkarza Macieja Rabija. Ale nie wynik był w sobotę najważniejszy. W zgodnej opinii obserwatorów drużyna Piasta górowała nad pozostałymi w wielu aspektach wyszkolenia piłkarskiego. Skonstruowała dużo ładnych akcji zakończonych strzałami, po których bramkarze przeciwnych zespołów musieli wyjmować piłkę z siatki. Nic dziwnego, że Piast Żmigród zajął bezapelacyjnie I miejsce w końcowej klasyfikacji, Królem Strzelców z dorobkiem 10 goli został Jakub Widerski, natomiast Kamil Figura otrzymał statuetkę MVP dla  Najbardziej Wyróżniającego się Zawodnika w zespole Piasta. Oprócz wyżej wymienionych w turnieju zagrali: Kacper Barabach, Szymon Kabza, Jakub Rabij, Michał Urbaniak i niezawodny kapitan Filip Żur.

Nie umniejszając zwycięstwa drużyny w Środzie Śląskiej warto podkreślić, że turniej nie był za mocno obsadzony, dlatego nasi chłopcy kosztem wyników  muszą grać z przeciwnikami reprezentującymi wyższy poziom umiejętności. Jest to jedyna z dróg prowadząca do rozwoju drużyny i każdego młodego piłkarza z osobna.

Wyniki meczów Piasta:

PiastMłode Wilki Kąty Wrocławskie 5-0; bramki: J. Widerski 4 oraz K. Figura 1.

PiastAP Szczepanów 6-0; bramki: K. Barabach i J. Widerski po 2 oraz K. Figura i F. Żur po 1.

PiastAP 13 Świdnica 5-0; bramki: K. Figura i J. Widerski po 2 oraz F. Żur 1.

Piast – Oratorium Środa Śląska 3-0; bramki: K. Figura, J. Rabij i J. Widerski po 1.

Piast – AP Champions Wrocław 3-0; bramki: : K. Figura, J. Widerski i F. Żur po 1.

Pozostałe wyniki:

AP Szczepanów – AP Champions Wrocław 0-4

AP 13  Świdnica – Oratorium Środa Śląska 4-1

Oratorium Środa Śląska – Młode Wilki Kąty Wrocławskie 1-2

AP Champions Wrocław – AP 13 Świdnica 0-3

Młode Wilki Kąty Wrocławskie – AP Szczepanów 1-0

Oratorium Środa Śl. – AP Champions Wrocław 3-1

AP 13 Świdnica – AP Szczepanów 9-0

Młode Wilki Kąty Wrocławskie – AP Champions Wrocław 2-0

AP 13 Świdnica – Młode Wiki Kąty Wrocławskie 3-0

AP Szczepanów – Oratorium Środa Śląska 0-0

Końcowa kolejność turnieju:

  1. PIAST ŻMIGRÓD
  2. AP 13 Świdnica
  3. Młode Wilki Kąty Wrocławskie
  4. Oratorium Środa Śląska
  5. AP Champions Wrocław
  6. AP Szczepanów

Drużyna ORLIKÓW U-10 Piasta – turniej halowy w Środzie Śląskiej

Stoją, od lewej:  M. Rabij, K. Figura, S. Kabza, J. Widerski, J. Rabij i J. Fedyna. W klęku, od lewej: M. Urbaniak, F. Żur i K. Barabach.

Kamil Figura (z lewej) – MVP w zespole Piasta i Jakub Widerski – Król Strzelców

Zawodnicy Piasta ze swoimi najwierniejszymi kibicami – rodzicami i członkami rodziny