PIŁKARKI PIASTA ZAPREZENTOWAŁY SIĘ NA WŁASNYM STADIONIE

W słoneczne środowe  popołudnie  (30 maja) piłkarki Piasta po raz pierwszy wybiegły na murawę żmigrodzkiego stadionu, aby zmierzyć się z przeciwniczkami z wielkopolskiego klubu KA 4 resPect Krobia.

Mecz okazał się ciężki i zakończył się zwycięstwem rywale. W pierwszej połowie drużyna Piasta straciła 3 gole po indywidualnych błędach, jednak pod koniec pierwszej połowy mieliśmy rzut karny za zagranie piłki ręką, który został zamieniony na gola przez Sandrę Grośty. Po zmianie stron piłkarki z „Grodu Smoka” pokazały charakter, determinację, siłę wolę walki, a owocem były strzelone dwie bramki. Najpierw po indywidualnej akcji mocnym uderzeniem na bramkę rywalek popisała się grająca trenerka Agnieszka Nowak, jednak trafiła w słupek. Pod koniec meczu ta sama zawodniczka zaczęła akcję ofensywną podaniem do niepilnowanej na prawej stronie Wiktorii Pichul, która dograła piłkę do wychodzącej sam na sam Dominiki Łozińskiej, która mocnym uderzeniem zdobył bramkę na 2:3. Warto wspomnieć, że obydwie strzelczynie bramek dla  Piasta mają doświadczenie ponieważ są wychowankami aktualnej trenerki Piata, które grały w 3 lidze kobiet w MKS Miedź Legnica w sezonie 2014/2015.

Mecz pokazał moim podopiecznym jak dużo przed nimi pracy pod względem umiejętności techniczno-taktycznych oraz przygotowaniem motorycznym, ale najważniejszą na ten moment rzeczą jest zwiększenie frekwencji na zajęciach treningowych i systematyczności. Apel do wszystkich dziewczyn, które od stycznie chodziły na treningi, a było ich aż 38. Sama meczu nie wygram, jak mi nie pomożecie, to w czerwcu będziemy wszystkie rozczarowane, bo drużyny kobiet w Piaście Żmigród nie będzie – podsumowała ten sparing trenerka żmigrodzianek Agnieszka Nowak.

MKS Piast Żmigród – KA 4 resPect 2:3 (1:3)

Bramki dla Piasta: Sandra Grośty (z rzutu karnego), Dominika Łozińska.

Bramki dla gośći: Dobrosława Skorupska, Weronika Berus, Julia Sierpowska.

Piast: Agnieszka Buchaniewicz (br), Marcjanna Tetela , Weronika Karaźewicz, Martyna Chrąchol, Angelika Markowska , Agnieszka Nowak , Natalia Pałka, Wiktoria Pichul, Dominika Łozińska , Sandra Grośty, Marcelina Nowak,
Rezerwa: Paulina Ziętek, Aleksandra Samiło, Magdalena Bagińska

Krobia: Rychel – Konieczna, Łyszczak, Pieprzyk, Kołodziejczak, Sierpowska, Łuczak, Skorupska, Chuda, Berus, Podworska.
Rezerwa: Niemczyk, Poślednik, Kręgielczak, Nowak, Bzodek, Kordus.