PIŁKARSKIE WALENTYNKI W ŻMIGRODZIE

W niedzielę, 14 lutego na Hali Sportowej w Żmigrodzie odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej Orlików organizowany przez grupę “Orlik Zielony” Piasta Żmigród. W turnieju wzięło udział 8 zespołów złożonych z zawodników oraz zawodniczek urodzonych w 2010 roku lub młodszych. W turnieju uczestniczyły takie drużyny, jak: APR Rawicz, Forza Wrocław, MUKS Szok Bojanowo, KKS Astra Krotoszyn, AP Bumerang Wrocław, Młoda Rawia Rawicz i dwie drużyny żmigrodzkiego Piasta. O godz. 9:00 rozpoczął się pierwszy pojedynek zawodów. Turniej rozegrano systemem “każdy z każdym”, a więc łącznie odbyło się 28 spotkań, a każde z nich trwało 10 minut. O godzinie 14:20 rozpoczęła się dekoracja drużyn oraz wręczenie nagród indywidualnych, w której uczestniczył V-ce Prezes Piast Żmigród, Pan Zbigniew Pogoda. Każdy uczestnik otrzymał medal, a każda drużyna puchar oraz piłkę. Po wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy uczcili wydarzenie wspólną fotografią.

Klasyfikacja końcowa:

  1. APR Rawicz
  2. AP Bumerang Wrocław
  3. Forza Wrocław
  4. KKS Astra Krotoszyn
  5. Piast I Żmigród
  6. MUKS Szok Bojanowo
  7. Młoda Rawia Rawicz
  8. Piast II Żmigród

Nagrody indywidualne:
Najlepszy Bramkarz: Antoni Rackiewicz
Król Strzelców: Igor Gertchen (10 bramek)
Najlepszy Zawodnik: Krzysztof Wojnarski

Wyróżnienia:
APR Rawicz: Antoni Szybaj
MUKS Szok Bojanowo: Filip Frońda
Młoda Rawia Rawicz: Filip Jurdeczka
Forza Wrocław: Tymon Kurpas
AP Bumerang Wrocław: Mikołaj Juszczak
KKS Astra Krotoszyn: Michał Gorecki
Piast I Żmigród: Antoni Frąckowiak
Piast II Żmigród: Marcel Celary

Sędzia zawodów: Kacper Kendzia
Fotograf: Marcin Folmer
Spiker: Szymon Lewandowski
Pomoc Medyczna: Michał Rejek

Cezary Kępczyński

Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się wspólnie z rodzicami oraz ze wsparciem sponsorów zorganizować takie wydarzenie sportowe w naszym mieście mimo panujących obostrzeń i sytuacji w kraju. Uważam, że poziom sportowy dzisiejszego wydarzenia stał na bardzo wysokim poziomie. Każda z drużyn starała się grać w piłkę jak najlepiej potrafi, a każdy zawodnik mógł pokazać swoje umiejętności piłkarskie podczas siedmiu spotkań jakie rozegrał każdy zespół. Oczywiście turniej nie odbyłby się bez wsparcia sponsorów. Dlatego niezmiernie chciałbym podziękować: Starostwu Powiatowemu w Trzebnicy, Firmie Kopareczka Sp. z o.o., Włodzimierzowi Sznajderowi, Salonowi fryzjerskiemu Tamara, firmie PHU Rysiek Ryszard Płoskonka, serwis STIHL Łukasz Witkowski. Dziękuję również osobom pracującym podczas turnieju: sędziemu Kacprowi Kendzi, fotografowi Marcinowi Folmerowi, spikerowi zawodów Szymonowi Lewandowskiemu oraz odpowiedzialnemu za pomoc medyczną Michałowi Rejkowi. Wszystkim trenerom i zawodnikom również wielkie podziękowania za przybycie, lecz największe należą się rodzicom naszych zawodników, którzy zaangażowali się na maksimum aby zorganizować ten turniej i bez nich nie udałoby się zrobić tego na takim poziomie.

Drużyny Piasta reprezentowali:

Piast I Żmigród: Krzysztof Kołodyński, Marcel Janoś, Maja Janoś, Antoni Frąckowiak, Aleksander Hudeczek, Jędrzej Jurecki, Fabian Kwaczewski, Kacper Wasiewicz

Piast II Żmigród: Michał Dalibor, Adam Gołębiowski, Igor Panas, Igor Biernat, Igor Jarus, Wojciech Rybka, Marcel Celary, Henryk Belcarz.

A już w niedzielę (21.02) kolejne emocje na hali w Żmigrodzie. Tym razem turniej organizuje grupa Czerwona, której trenerem jest również Cezary Kępczyński.