PO PUNKTY DO KAMIEŃCA ZĄBKOWICKIEGO

W sobotę, 10 września o godz. 16:00 zmierzymy się w Kamieńcu Ząbkowickim z tamtejszym Zamkiem. Tym samym gracze trenera Marcina Foltyna staną przed kolejną szansą na objęcie fotela lidera IV ligi.

Zamek to beniaminek IV-ligowych rozgrywek.  W latach 2003-2013 zespół spod czeskiej granicy występował w wałbrzyskiej klasie “A”, by awansować później do klasy okręgowej. Klub z Kamieńca Ząbkowickiego w ostatnich latach plasował się w górnej części tabeli tych rozgrywek i prezentował stabilną formę.

W ubiegłym sezonie Zamek po raz kolejny zajął 3. miejsce, które zazwyczaj nie jest premiowane awansem. W związku jednak z wycofaniem się z rozgrywek Orli Wąsosz, do grupy zachodniej przeniesiony został zespół Polonii Środa Śląska, a w jego miejsce pojawił się właśnie Zamek.

Zespół z Kamieńca nie ma za sobą jednak dobrego startu sezonu i w tabeli znajduje się jak na razie na przeciwległym “biegunie” niż Piast. Zamek nie zaznał jeszcze smaku wygranej, mając na koncie 1 remis (2:2 na inaugurację z Moto-Jelcz Oława) i 3 porażki (0:5 ze Słowianinem Wolibórz, 2:3 ze Skałkami Stolec i 0:1 z Galakticos Solna). Zdecydowanym faworytem spotkania wydaje się zatem być Piast. Warto wspomnieć również o tym, że do rywalizacji z Piastem Zamek podejdzie po środowym meczu w ramach Pucharu Polski, w którym pokonał 3:0 A-klasowy zespół Zielonych Łagiewniki.

Co natomiast słychać w obozie “Dumy Doliny Baryczy”? Nastroje po 3 wygranych meczach są w szatni bardzo dobre, lecz trzeba je tonować, gdyż jest to dopiero początek sezonu. Mamy też jednak złą wiadomość. Po zaledwie 20 minutach spędzonych na ligowych boiskach w tym sezonie, kolejnej kontuzji doznał Artur Kierat. Nasz napastnik zmaga się z urazem kostki i nie wiadomo, czy zobaczymy go jeszcze na murawie w tym roku.

Liczymy jak zawsze na wasze wsparcie!

Zamek Kamieniec Ząbkowicki – Piast Żmigród

Sobota, 10 września / godz. 16:00 / Kamieniec Ząbkowicki