PODSUMOWANIE MECZU Z BKS-EM BOLESŁAWIEC

Zgodnie z oczekiwaniami pikarze Piasta bez większych problemów poradzili sobie z BKS-em Bolesławiec w meczu 12. kolejki IV ligi dolnośląskiej. Żmigrodzianie zwyciężyli 5:0 i w tabeli nadal zajmują pozycję tuż za podium.

Do przerwy dorobek strzelecki żmigrodzian nie imponował. Jedyną bramkę w pierwszej części gry zdobył po podaniu Piotra Kotyli Władysław Shvets. Po przerwie worek z bramkami rozwiązał się na dobre i w 23 minuty zdobyliśmy aż 4 gole. W 67. minucie do bramki po precyzyjnym strzale z dystansu trafił Adrian Repski. Chwilę później nasz pomocnik miał już na koncie dublet po tym jak wykorzystał starcie oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Końcówka spotkania to natomiast debiutanckie bramki w lidze. W 88. minucie bramkę po asyście Szymona Sołtyńskiego zdobył Kacper Oberc, natomiast w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry szybką kontrę po podaniu Oskara Majbrody zwieńczył Adrian Pytlik.

W lidze czeka nas teraz domowe spotkanie z Prochowiczanką Prochowice. Początek meczu w sobotę 28 października o godz. 15:00.

BKS Bolesławiec – Piast Żmigród 0:5 (0:1)

Bramki: 39′ Shvets, 67′, 71′ Repski, 88′ Oberc, 90′ Pytlik

Żółte kartki: Buczkowski – Maksymenko, Ograbek, Repski, Sołtyński

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Ograbek, Maksymenko, Repski (78′ Wo. Pasichnyk), Pytlik, Jarczak (78′ Majbroda), Kotyla (50′ Wa. Pasichnyk), Shvets (62′ Oberc), Gołębiowski (62′ Pytlik)

Rezerwowi: Koczorowski, Pytlik, Majbroda, Abramowicz, Pancerz, Wa. Pasichnyk, Wo. Pasichnyk, Oberc

Skrót meczu: