PODSUMOWANIE MECZU Z FOTO-HIGIENĄ

Trzecią porażkę z rzędu w lidze zaliczyli seniorzy Piasta Żmigród. W wyjazdowym spotkaniu ulegliśmy Foto-Higienie Gać 3:1.

Trener Kamil Socha nie mógł w spotkaniu z Foto-Higieną skorzystać z usług dwóch kontuzjowanych zawodników. Boleśnie mecz MKS-em Kluczbork zakończyli Kamil Sosna oraz Łukasz Mozler. Wszystko wskazuje, iż będą oni gotowi do gry za tydzień.

W sam mecz z drużyną z Gaci weszliśmy w najgorszy możliwy sposób. Już w 4. minucie było 1:0 dla gospodarzy po precyzyjnym strzale przy dalszym słupku. Bramka ta pozwoliła piłkarzom Foto-Higieny cofnąć się i szukać szans w kontratakach. Piast prowadził grę w ataku pozycyjnym i znalazł dzięki niemu kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Najbliżej było tuż przed przerwą, kiedy to po strzale głową Szymona Sołtyńskiego piłkę z trudnością odbił bramkarz Foto-Higieny.

W drugą połowę podopieczni Kamila Sochy weszli już w nieco gorszym stylu. Nie ustrzegli się błędów w obronie, czego przykładem może być sytuacja z 57. minuty meczu, w której wybiciem piłki z linii bramkowej musiał ratować kolegów Filip Kendzia. Chwilę później mogliśmy się jednak cieszyć bramki wyrównującej. Dośrodkowanie Szymona Sołtyńskiego z rzutu rożnego wykorzystał wprowadzony na plac gry w przerwie Oskar Trzepacz. Niestety potem było już tylko gorzej. W 68. minucie meczu pięknym uderzeniem w okienko z lewej strony boiska popisał się Łukasz Orzechowski. 12 minut później świetną okazję na wyrównanie miał Gołębiowski, który huknął centymetry nad poprzeczką po zgraniu Kendzi. Żmigrodzianie nie poszli jednak za ciosem. W 90. minucie wynik na 3:1 strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego ustalił Mateusz Krzymiński. Warta odnotowania jest na pewno okazja jaką w ostatniej akcji meczu miał Oskar Trzepacz. Piłka jednak po jego strzale głową odbiła się od poprzeczki.

Za tydzień w Żmigrodzie czeka nas arcyciekawe spotkanie. Piast na Sportowej 13 będzie podejmował aktualnego lidera tabeli III ligi – Ślęzę Wrocław. Zapraszamy!

Foto-Higiena Gać 3:1 Piast Żmigród (1:0)

Bramki: Bujakiewicz, Orzechowski, Krzymiński – Trzepacz

Żółte Kartki: Przybylski, Korytek, Piątek – Moryson, Trzepacz, Chouwer, Pfertzel, Majbroda, Banaczek

Skład Piasta: Przybylski – Chouwer (75’ Sosnowski), Kendzia, Pfertzel, Majbroda, Moryson (46’ Trzepacz), Kohut (61’ Miziniak), Banaczek, Gołębiowski, Sołtyński, Stanclik (46’ Mazurek)

Rezerwowi: Korytkowski, Trojanowski, Raszeja, Miziniak, Trzepacz, Sosnowski, Mazurek