PODSUMOWANIE MECZU Z GÓRNIKIEM II

Nie udało się pójść za ciosem i po wygranej z MKS Kluczbork przyszła pora na porażkę z rezerwami Górnika Zabrze. W meczu 11. kolejki III ligi gr. 3 ulegliśmy gospodarzom 1:2.

W 20 minucie spotkania bliski otwarcia wyniku w Zabrzu był Tobiasz Jarczak, który mierzonym strzałem z rzutu wolnego trafił w słupek bramki strzeżonej tego dnia przez Bielicę. kilka minut później świetną interwencją po strzale głową Krzysztofa Kiklaisza popisał się Mateusz Filipowiak parując piłkę na rzut rożny, który niestety okazał się pechowy dla żmigrodzian. Futbolówka po zamieszaniu w polu karnym trafiła pod nogi Kiklaisza, a jemu nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do siatki z najbliższej odległości. Na przerwę zatem nasi zawodnicy schodzili z niekorzystnym wynikiem.

W drugą połowę meczu lepiej weszli podopieczni Piotra Gierczaka. W 51. minucie Wiktor Skała popędził w stronę bramki Piasta, oddał na chwilę piłkę koledze z drużyny i po podaniu zwrotnym huknął sprzed pola karnego tuż przy słupku. Było 2:0 dla Górnika. Na kwadrans przed końcem bramkę kontaktową dla Piasta zdobył Daniel Stanclik po dośrodkowaniu Daniela Łuczaka, który fenomenalnym dryblingiem w polu karnym minął aż 3 zawodników Górnika. 2 minuty później z boiska musiał zejść kontuzjowany Błażej Chouwer, a przez wykorzystany już limit przerw na zmiany w naszej drużynie żmigrodzianie zmuszeni byli do kończenia meczu w dziesiątkę. Nie udało się niestety w końcowych minutach spotkania doprowadzić do wyrównania i spotkanie w Zabrzu zakończyło się wygraną gospodarzy.

Już w sobotę w hitowym meczu podejmiemy u siebie Ślęzę Wrocław. Początek spotkania o godz. 14:00

Górnik II Zabrze – Piast Żmigród 2:1 (1:0)

Bramki: 27’ Kiklaisz, 51’ Skała – 76’ Stanclik

Żółte kartki: Hrosu x2, Szkudlarek – Trojanowski

Skład Piasta: Filipowiak – Majbroda, Jarczak, Trojanowski, Chouwer – Sztylka (67’ Łuczak), Łukaszewski (67’ Szymański)- Sołtyński (75’ Niewieściuk), Kieca, Gołębiowski (60’ Głowieńkowski) – Stanclik