PODSUMOWANIE MECZU Z KARKONOSZAMI

Piast Żmigród uległ u siebie Karkonoszom Jelenia Góra 0:2 i mocno skomplikował sobie walkę o utrzymanie w III lidze. Bramki dla gości strzelali w tym spotkaniu Michał Dryja i Mateusz Baszak.

Mecz, który z trybun oprócz kibiców Piasta oglądało około 40 fanatyków gości, rozpoczął się minutą ciszy ku czci zmarłego w piątek byłego działacza Piasta, Ś.P. Tadeusza Karpienko. Po tym przeszliśmy już do boiskowej rywalizacji. Od samego początku rzucała się w oczy przewaga żmigrodzian w umiejętnościach czysto piłkarskich i posiadaniu piłki. Już w 11. minucie piłka zatrzepotała w siatce gości, lecz po chwili okazało się, że w momencie strzału Eryk Moryson był na pozycji spalonej. 10 minut później na bramkę Wojciecha Fościaka uderzał Szymon Sołtyński, ale piłka po jego uderzeniu wylądowała w rękach bramkarza gości. Chwilę później swoją sytuację miał również Tomasz Wojciechowski, a w 27. minucie Karkonosze odpowiedziały próbą Tobiasza Kuźniewskiego i był to jedyny celny strzał jeleniogórzan w pierwszej połowie.

W drugiej części gry spotkanie nabrało rumieńców i oglądaliśmy więcej sytuacji bramkowych. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy, umiejętności bramkarskie Fościaka sprawdził strzałem z dystansu Oskar Majbroda. Kilka minut później padło pierwsze trafienie dla gości. Piłka po uderzeniu jednego z zawodników w białych koszulkach odbiła się od pleców Michała Dryji, po czym wpadła do siatki. Chwilę później mogło być już 0:2, ale uderzenie głową Kacpra Szczudlińskiego instynktownie wybronił Gracjan Korytkowski. Tyle szczęścia Piast nie miał niestety w 85. minucie, kiedy po kontrataku jeleniogórzan piłkę do siatki wpakował Mateusz Baszak. Tym samym spotkanie zakończyło się wygraną gości.

Przed nami mecz z ostatnią w tabeli Foto-Higieną Gać. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 28 maja o godz. 14:00 w Gaci.

Piast Żmigród – Karkonosze Jelenia Góra 0:2 (0:0)

Bramki: 64′ Dryja, 85′ Baszak

Żółte kartki: Szczudliński, Kulchawy, Bębenek, Galas

Skład Piasta: Korytkowski – Majbroda, Żytko, Szymański, Dyr, Moryson (76′ Mosur), Sztylka, Kieca, Sołtyński (58′ Gołębiowski), Lisowski (64′ Głowieńkowski), Wojciechowski

Rezerwowi: Filipowiak, Gołębiowski, Łukaszewski, Głowieńkowski, Gajda, Błoński, Mosur