PODSUMOWANIE MECZU Z LKS GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ

Piast Żmigród uległ na wyjeździe LKS-owi Goczałkowice-Zdrój 2:0. Tym samym na pierwsze zwycięstwo tej wiosny będziemy musieli poczekać co najmniej do 20 marca.

Starcie z beniaminkiem z Goczałkowic rozpoczęło się identycznie jak jesienią – od szybkiej straty bramki. Już w 4. minucie spotkania niepewne wybicie Mateusza Ogrodowskiego wykorzystał Bartosz Marchewka i z bliskiej odległości trafił do bramki żmigrodzian. W 25. minucie gospodarze mieli wyśmienitą okazję do podwyższenia rezultatu. W ogromnym zamieszaniu goczałkowiczanom udało się oddać aż 4 strzały, które na zmianę blokowali Burta i Ogrodowski. Chwilę później potężnie strzelając na bramkę Piasta spudłował Piotr Ćwielong.

W 35. minucie boisko musiał opuścić Oskar Majbroda, a to za sprawą 2 żółtych kartek, które defensor Piasta zarobił w niecałe 3 minuty. Podopieczni Ryszarda Pietraszewskiego większość meczu musieli grać w osłabieniu. Po rzucie wolnym sprokurowanym drugą kartką dla Majbrody znów bliski bramki był LKS. Strzał Damiana Barona z 6. metra wylądował na poprzeczce.

Strzelanie w drugiej połowie rozpoczął również LKS. Groźny strzał Jondy z 16 metrów obronił jednak Burta. Piast pomimo przewagi gospodarzy nie poddawał się i próbował swoich szans. Jedna z nich nadarzyła się po brawurowym rajdzie środkiem Szymona Sołtyńskiego, jednak piłka po jego strzale minimalnie ominęła słupek bramki strzeżonej przez Patryka Szczukę. Po kilku szansach gospodarzy znów zaatakował Piast. Po dośrodkowaniu Gołębiewskiego główkował Jarczak, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki. Chwilę później LKS “zabił” mecz. Po efektownym rajdzie Koziny, który zabawił się z defensorami żmigrodzian nie pozostało mu nic więcej niż wpakować piłkę do siatki. W doliczonym czasie gry dobrym uderzeniem popisał się Chouwer, lecz wynik meczu nie uległ już zmianie i do Żmigrodu “Duma Doliny Baryczy” wróciła bez punktów.

LKS Goczałkowice-Zdrój – Piast Żmigród 2:0 (1:0)

Bramki: 4′ Marchewka, 78′ Kozina

Żółte kartki dla Piasta: Majbroda x2, Kępczyński, Osiecki

Skład Piasta: Burta – Majbroda, Ogrodowski, Szymański, Chouwer, Sołtyński (80′ Stanclik), Kępczyński (46′ Osiecki), Kohut (71′ Banaczek), Miziniak (46′ Gołębiowski), Jarczak, Łuczak (67′ Kuboń)