PODSUMOWANIE MECZU Z PIASTEM NOWA RUDA

Do meczu z „Dumą Doliny Baryczy” Piast Nowa Ruda podchodził z mianem niepokonanych w meczach wyjazdowych. Tego statusu nie udało się jednak utrzymać w Żmigrodzie. Piast Żmigród zwyciężył w meczu sąsiadów z tabeli 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 37. minucie meczu Ołeksandr Maksymenko.

W pierwszych minutach gry lepsze okazje na zdobycie bramki miał nasz zespół. Na bramkę gości uderzali m.in. Pytlik i Łukaszewski, ale były to próby nieskuteczne. W oczy rzuciło się jednak to, że piłkarze trenera Foltyna pokazali coś czego brakowało w ostatnich meczach u siebie, a mowa o większej odwadze w ofensywie, chociażby w kwestii uderzeń z dystansu. Opłaciło się to w 37. minucie spotkania, kiedy to piłka trafiła pod nogi ustawionego na przedpolu Ołeksandra Maksymenko. Ten bez wahania posłał futbolówkę w stronę bramki Jaroszewskiego, a piłka zatrzepotała w siatce. Goście w ostatniej akcji pierwszej połowy mieli stuprocentową okazję na wyrównanie, ale na szczęście dla nas skutecznie w tej sytuacji interweniował Koczorowski, dla którego był to drugi mecz z rzędu w wyjściowym składzie.

W drugiej części gry wynik nie uległ zmianie, choć oba zespoły miały dogodne szanse na zdobycie bramki. Najgroźniej jeśli chodzi o naszą drużynę uderzali Łukaszewski, Aramowicz, Oberc oraz Shvets, lecz albo zatrzymywał ich bramkarz Piasta, albo uderzali niecelnie. Końcówka meczu to już głównie obrona korzystnego wyniku i gra z kontry, która dała upragnione zwycięstwo przed ostatnim meczem rundy, który za tydzień czeka nas w Węglińcu, gdzie swoje mecze rozgrywają Łużyce Lubań.

Piast Żmigród – Piast Nowa Ruda 1:0 (1:0)

Bramka: 37’ Maksymenko

Żółte kartki: Maksymenko, Wo. Pasichnyk –  Młodziński, Poświstajło

Skład Piasta: Koczorowski – Chouwer, Żytko, Ograbek, Maksymenko, Majbroda, Repski (75’ Aramowicz), Łukaszewski (60’ Shvets), Sołtyński (82’ Pancerz), Pytlik (80’ Oberc), Gołębiowski (85’ Wo. Pasichnyk)

Rezerwowi: Zabielski, Aramowicz, Pancerz, Shvets, Wo. Pasichnyk, Kupczyk, Wojtkowiak, Oberc

fot.: Marek Kurzydło

Skrót meczu:

Konferencja prasowa: