PODSUMOWANIE MECZU Z WARTĄ GORZÓW

Na pewno nie tak wyobrażali sobie wyjazd do Gorzowa piłkarze Piasta Żmigród. Po przyzwoitym występie przeciwko Ruchowi Chorzów i wygranej w Pucharze Polski, przyszła kolej na kubeł zimnej wody i przegraną 0:4 z bezpośrednim rywalem do utrzymania.

Strzelanie na stadionie Warty rozpoczęło się w już w 10. minucie spotkania. Pod naciskiem pressingu gospodarzy, obrona Piasta straciła piłkę, która dośrodkowana po chwili wprost na głowę Radosława Mikołajczaka, wpadła do siatki. Równo pół godziny później, także po dośrodkowaniu, lecz tym razem z drugiej strony boiska, Warta podwyższyła swoje prowadzenie. Piłkę dośrodkowaną przez Siwińskiego, głową uderzył doświadczony snajper warciarzy, Paweł Posmyk. Na uwagę zasługuje fakt, iż tego dnia obchodził on swoje 40. urodziny, a bramkę zdobył w 40. minucie meczu.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Oglądaliśmy starcie bez wielu sytuacji bramkowych pod obiema bramkami. Różnica tkwiła jednak w skuteczności gospodarzy. W 51. minucie z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne Stawikowski, a piłkę do bramki Piasta skierował Sikorski. Było już 3:0 dla gospodarzy, a wszystkie bramki Piast tracił w identyczny sposób. Wynik spotkania w 62. minucie meczu, po szybkiej kontrze Warty i sytuacji sam na sam z Józefem Burtą, ustalił sam autor poprzedniej asysty, a więc Artur Stawikowski.

WARTA GORZÓW – PIAST ŻMIGRÓD 4:0 (2:0)

Bramki: 10′ Mikołajczak, 40′ Posmyk, 51′ Sikorski, 62′ Stawikowski

Żółte kartki dla Piasta: Trojanowski, Pietraszewski (poza boiskiem)

Skład Piasta: Burta, Majbroda, Szymański, Ogrodowski, Trojanowski, Chouwer (65′ Osiecki), Banaczek (52′ Kohut), Jarczak, Łuczak (70′ Miziniak), Gołębiowski, Stanclik (65′ Kuboń)

Rezerwowi: Korytkowski, Osiecki, Kohut, Kuboń, Krawczyszyn, Sosnowski, Miziniak