PODSUMOWANIE MECZU Z WARTĄ

Niestety kibice Piasta na pierwszą wygraną u siebie będą musieli poczekać przynajmniej 3 tygodnie – żmigrodzianie ulegli Warcie Gorzów 1:2 i nadal nie „odczarowali” własnego stadionu.

Do meczu z Wartą piłkarze Piasta przystępowali bez pauzującego za kartki kapitana Filipa Kendzi. Brak doświadczonego stopera poskutkował decyzją o zmianie ustawienia na grę trójką obrońców z tyłu, co jak pokazała pierwsza połowa, nie było do końca trafnym wyborem. Zawodnicy Piasta nie kreowali wielu akcji ofensywnych, natomiast w obronie brakowało komunikacji. Rezultat był widoczny już w przerwie, na którą nasi piłkarze schodzili z dwubramkową stratą do beniaminka z Gorzowa. Najpierw w 27. minucie na listę strzelców wpisał się Przemysław Macierzyński, a w ostatnich sekundach pierwszej części spotkania żmigrodzianie podarowali gościom bramkę na 2:0. Korytkowski nie zdołał złapać lecącej w jego stronę piłki, a ta odbiła się od pleców Błażeja Chouwera i wtoczyła się powolnie do naszej bramki tuż przy słupku.

W przerwie trener Socha zdecydował się na dwie zmiany i powrót do ustawienia z 4 obrońcami. Grzegorza Mazurka zastąpił Szymon Sołtyński, a Kamila Banaczka Jakub Trojanowski. Obraz drugiej połowy był dość wyrównany – obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych okazji na strzelenie bramki. Jedną z nich wykorzystał Marcin Gołębiowski, który potężnym uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza gości. Bramka ożywiła w naszych szeregach nadzieję na podniesienie z boiska chociażby punktu, lecz do końcowego gwizdka wynik meczu nie uległ już zmianie i druga w sezonie porażka Piasta stała się faktem.

Teraz podopiecznych trenera Sochy czekają dwa wyjazdowe spotkania z rzędu. Za tydzień zmierzymy się w Kluczborku z tamtejszym MKS-em, natomiast tydzień później zagościmy w Gaci na meczu z Foto-Higieną.

Piast Żmigród 1:2 Warta Gorzów Wielkopolski (0:2)

Bramki: Gołębiowski 64’ – Macierzyński 27’, samobójcza 45’

Skład Piasta: Korytkowski – Chouwer, Sosna, Majbroda, Moryson (79’ Trzepacz), Banaczek (45’ Trojanowski), Łukaszewski (83’ Kuboń), Mozler, Gołębiowski (76’ Miziniak), Stanclik, Mazurek (45’ Sołtyński)