PODSUMOWANIE SPOTKANIA Z REZERWAMI GÓRNIKA

Nie tak wyobrażaliśmy sobie powrót na własny stadion. Piast Żmigród uległ rezerwom Górnika Zabrze 1:3 i skomplikował sobie walkę o utrzymanie w III lidze.

Pierwsza część spotkania wyglądała bardzo dobrze w wykonaniu podopiecznych Mateusza Żytki. Piast grał ofensywnie i wykreował sobie kilka dogodnych sytuacji na zdobycie bramki, przed którymi stanęli Lisowski, Dyr, Moryson i trzykrotnie Głowieńkowski. Jak mawia jednak stara boiskowa prawda – niewykorzystane sytuacje się mszczą, i tak też było w tym meczu. W 37. minucie, futbolówka wybita przez obronę Piasta znalazła się pod nogami Jana Ciućki, który uderzył z dystansu, zdobywając najprawdopodobniej najładniejszą bramkę w jego ligowej karierze. Na domiar złego tuż przed przerwą z powodu urazu mięśniowego, z boiska musiał zejść grający trener Piasta, Mateusz Żytko.

Po zmianie stron aktywniejsi w ofensywie byli zawodnicy z Zabrza, a z dobrej strony pokazywał się Bartłomiej Korbecki. W 55. minucie meczu jego strzał wyłapał Filipowiak, lecz 10 minut później skapitulował, a Korbecki uderzeniem przy bliższym słupku podwyższył prowadzenie gości. Zaledwie 4 minuty później było już 0:3. Kontratak Górnika z zimną krwią wykorzystał Ciućka, notując dublet w tym spotkaniu. Na otarcie łez kibicom Piasta pozostaje honorowa bramka zdobyta przez wprowadzonego na plac gry w drugiej połowie Tomasza Wojciechowskiego. Duży udział miał w niej Oskar Majbroda, który minął na prawym skrzydle obrońcę gości i precyzyjnie dośrodkował w pole karne, wprost na głowę napastnika Piasta.

Każda seria kiedyś się kończy – zarówno ta dobra, jak i ta zła. Liczymy, że za tydzień przerwiemy ją w wyjazdowym meczu ze Ślęzą Wrocław, która zaliczyła w ten weekend pierwszą porażkę w rundzie wiosennej.

Piast Żmigród – Górnik II Zabrze 1:3 (0:1)

Bramki: 79′ Wojciechowski – 37′, 70′ Ciućka, 66′ Korbecki

Żółte kartki: Głowieńkowski – Szymański, Okaj, Rostkowski, Lubaski

Skład Piasta: Filipowiak – Majbroda, Koźlik, Żytko (43′ Jarczak), Sztylka, Moryson (72′ Mosur), Kieca (57′ Sołtyński), Szymański, Dyr (72′ Łukaszewski), Lisowski, Głowieńkowski (57′ Wojciechowski)

Rezerwowi: Korytkowski, Jarczak, Mosur, Sołtyński, Łukaszewski, Wojciechowski

[SKRÓT MECZU]