PODSUMOWANIE WEEKENDU MŁODZIEŻÓWEK

JUNIORZY STARSI:

Piast Żmigród – Miedź Legnica 1:6 (0:5)

Bramki: 76’ Wiktorowicz, – 7’ Maciej Urbański, 12’, 27’, 37’ Michał Zachaczewski, 26’ Denis Wadziński, 81’ Adam Fraska

Skład Piasta: A. Błoński, Sosnowski, Samol, Świątek, Krawczyszyn, P. Puszko, Wiktorowicz, Raszeja, Eliasz, Rękas, Łukaszewski

Rezerwowi: Ł. Puszko, Wojtkowiak, Rupociński

JUNIORZY MŁODSI:

UOKP Silesia-Gaj Wrocław – Piast Żmigród 1:7 (0:2)

Bramki: 79’ Foczpaniak – 14’, 22’, 48’, 82’ Kolenda, 51’, 68’ Skierewski, 85’ Pudłowski

Skład Piasta: Mosiek – Błaszak, Filipowski, Targoni, Kolenda, Suwalski, Kwasigroch, Walendzik (46’ Skierewski), Łukawy (46’ Figura), Wojtkowiak (46’ Pudłowski), Bartkowiak

Rezerwowi: Pudłowski, Skierewski, Figura

TRAMPKARZE:

Piast Żmigród – Lotnik Twardogóra 1:7 (1:2)

Bramki: Figura – Bogusławski x4, Głowacz, Raczkowski, Froniewski

Skład Piasta: Mosiek – Sawicki, Gałek, Rabij, Ulidowski, Mądry,  Łukawy, Tyca, Figura, Walendzik, Widerski

Rezerwowi: Domaszewicz, Kuczkowski, Pulut

MŁODZIKI:

Piast Żmigród – Śląsk II Wrocław 3:1 (0:0)

Bramki: Tarnowski, Zawadzki, Barabach – Tympalski

Skład Piasta: Rabij – Błaszkowski, Pisula, Zawadzki ,Filiński, Barabach, Tomaszewski, Cierpka, Gordzicz

Rezerwowi: A. Chmielewski, Kubis, M, Chmielewski, Wróbel, Sadowski, Tarnowski

trener Piotr Bednarski

Mecz ze Śląskiem był bardzo wyrównany. Obie ekipy stworzyły sobie dobre sytuacje do strzelenia bramki. Niestety w pierwszej części spotkania nie oglądaliśmy bramek, natomiast druga połowa była niezwykle emocjonująca. Bardzo dobrze oglądało się ten mecz, ponieważ obserwowaliśmy wiele akcji podbramkowych z obu stron. Jedna z takich akcji przyniosła nam prowadzenie. Bramkę po składnej zespołowej akcji zdobył Oskar Tarnowski. Młodzi piłkarze Piasta nie cieszyli się zbyt długo. Po dwóch minutach było 1:1. W końcowych minutach to Piast miał przewagę. Do akcji wkroczył Jakub Zawadzki, który po indywidualnej akcji ograł trzech zawodników gości i strzelił piękną bramkę. Żmigrodzianie poszli za ciosem i zdobyli bramkę na 3:1. Jej autorem był Kacper Barabach. Nasi młodzicy mogli strzelić jeszcze kilka bramek, ale czujny na posterunku był golkiper
Śląska. Trzeba wyróżnić też linię defensywną, Której liderem jest Tomasz Filiński. Zasłużone siódme zwycięstwo w tej edycji rozgrywek.

Przed meczem wszyscy zgromadzeni uczcili minutą ciszy Ś.P. Bogdana Sawickiego. Wieloletniego trenera i zawodnika Piasta Żmigród.

Piast II Żmigród – UKS Wińsko 12:0 (6:0)

Bramki: Pytel x4, Gigoń x4, Baran x2, Świętaszczyk, Sułek

Skład Piasta: Hudeczek, Kaczor, Pantak, Biernat, Olejniczak, Ziętek, Świętaszczyk, Wacyra, Baran, Gigoń, Sułek, Pytel, Szczotka