PODZIAŁ PUNKTÓW W TARNOWSKICH GÓRACH

Piast zaliczył szósty mecz z rzędu bez porażki, lecz tym razem zabrakło skuteczności, by cieszyć się z wygranej. W wyjazdowym meczu z Gwarkiem Tarnowskie Góry padł bezbramkowy remis.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze spychając do defensywy podopiecznych Kamila Sochy. Gwarek miał swoje okazje, lecz nie były to sytuacje, które można określić stuprocentowymi. Po niemrawym początku i korekcie ustawienia, Piast z minuty na minutę wyglądał coraz lepiej.

W drugiej połowie żmigrodzianie nie spuścili z tonu. Okazję na strzelenie bramki po dośrodkowaniu Chouwera miał Moryson, lecz jego uderzenie głową z ostrego kąta w ostatniej chwili zostało zablokowane. Dogodną sytuację na otwarcie wyniku miał chwilę później Oskar Majbroda, ale piłka po jego strzale z 16. metra poszybowała nad bramką. Na pochwałę kolejny raz zasługuje nasz bramkarz Józef Burta, który ratował nas z opresji m.in. po strzale głową i dobitce Joachima. Najbliżej bramki dla Piasta było kilka minut później. Piłkę przed polem karnym Gwarka ofiarnie wyłuskał Paweł Kohut i podał ją do wybiegającego na pozycję strzelecką Daniela Stanclika, ten huknął potężnie na bramkę, ale piłka niestety odbiła się od poprzeczki. Więcej dogodnych sytuacji w tym spotkaniu nie było i po 90 minutach obie drużyny schodziły z boiska z dorobkiem 1 punktu.

Przed nami ostatni mecz w tym roku. Za tydzień rywalem Piasta na żmigrodzkim stadionie OSiR będą rezerwy Miedzi Legnica.

Gwarek Tarnowskie Góry – Piast Żmigród 0:0

Skład Piasta: Burta – Chouwer, Kendzia, Trojanowski, Majbroda, Moryson, Mozler (83′ Kępczyński), Kohut, Sołtyński (83′ Gołębiowski), Stanclik, Mazurek (66′ Kuboń)

Rezerwowi: Korytkowski, Gołębiowski, Banaczek, Miziniak, Kępczyński, Kuboń, Walczak

Żółta kartka: Dyląg

Sędziował: Krystian Stenzinger

SKRÓT MECZU: https://www.youtube.com/watch?v=oSkxI5riBQc

WYWIADY POMECZOWE: https://www.youtube.com/watch?v=5Q7Rg6s_rIk&t

GALERIA ZDJĘĆ: http://ni-fo.blogspot.com/2020/11/gwarek-tarnowskie-gory-piast-zmigrod-00.html