PODZIAŁ PUNKTÓW W ZDIESZOWICACH

15.05.2019: W rozegranym meczu 29 kolejki III ligi (grupy 3) Piast Żmigród zremisował na wyjeździe z Ruchem Zdzieszowice 2-2. Żmigrodzianie bramki zdobyli w drugiej części spotkania. Najpier Duzy wkład przy golu Pawła Kohuta miał Grzegorz Mazurek, a później popularny „Mazi” skutecznie egzekwował rzut karny. Kolejny mecz podopieczni trenera Ediego Andradiny rozegrają już w najbliższą sobotę (18 maja, godz. 17.00) ze Ślęzą Wrocław w Żmigrodzie.

Ruch Zdzieszowice – Piast Żmigród 2-2(1-0)
Bramki:
1-0 Zapotoczny (34), 1-1 Kohut (53), 1-2 Mazurek (69), 2-2 Zapotoczny (82)
Żółte kartki:
Czajkowski, Nowosielski, Zapotoczny, Damrat (Ruch)
Czerwona kartka: Nowosielski (60’ – druga żółta po faulu).
Widzów:
100.
Sędziował:
Mirosław Górecki (Katowice).
Ruch:
Patryk Sochacki – Daniel Nowak, Jakub Czajkowski (62 Łukasz Damrat), Denis Sotor, Michał Sypek (87 Stanisław Dębski), Paweł Kubiak, Michał Bachor, Leszek Nowosielski, Marcin Niemczyk (68 Mateusz Jędrzejczyk, 93 Konrad Kostrzycki), Arakdiusz Kozłowski, Dariusz Zapotoczny. Trener: Łukasz Ganowicz.
Piast:
Mateusz Filipowiak – Piotr Niewieściuk, Szymon Stasik, Michał Koźlik, Mikołaj Juchacz, Paweł Kohut (78 Eryk Moryson), Sebastian Zagórski (46 Grzegorz Mazurek), Cezary Kępczyński, Szymon Froń (55 Szymon Rusiecki), Filip Kendzia, Mateusz Jaros. Trener: Edi Andradina.

10’ – Po kontrze Piasta Szymon Stasik strzela z 16 metrów, ale bramkarz z problemami wybija futbolówkę na rzut różny.

22’ – Kontrowersja! Sebastian Zagórski wychodzi sam na sam z bramkarzem gospodarzy po prostopadłym zagraniu Szymona Fronia. Arbiter przerwy akcję, gdyż uznaje, że Froń po zagraniu piłki był faulowany.

25’ – Strzał Jakuba Czajkowskiego z 25 metrów obok bramki Piasta.

34’ – Ruch obejmuje prowadzenie. Skutecznym strzałem zza pola karnego w  długi róg bramki Mateusza Filipowiaka popisał się Dariusz Zapotoczny. 1-0.

45’ – Kontratak gospodarzy zakończony mocnym strzałem Pawła Kubiaka sprzed pola karnego. Mateusz Filipowiak wybija piłkę na rzut rożny.

53’ – Wprowadzony w przerwie meczu Grzegorz Mazurek uruchamia szybki kontratak, zagrywa do Szymona Stasika, który decyduje się na strzał. Golkiper Ruchu wybija piłkę nogą przed siebie, ale wobec dobitki nabiegającego Pawła Kohuta jest bezradny i mamy remis. 1-1.

58’ – Strzał z dystansu Cezarego Kępczyńskiego nad bramką miejscowych.

67’ – Atomowe uderzenie zza pola karnego Łukasza Damrata piąstkuje Mateusz Filipowiak.

69’ – Cezary Kępczyński faulowany w polu karnym rywala i arbiter dyktuje rzut karny dla Piasta, którego skutecznie egzekwuje Grzegorz Mazurek. 1-2.

75’ – Po asyście spod linii końcowej Szymona Stasika, nabiegający Mateusz Jaros strzela mocno, ale w bramkarza.

82’ – Dariusz Zapotoczny zdobywa drugiego gola w tym spotkaniu. Tym razem popisuje się przepięknym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów. Futbolówka wylądowała w samym okienku bramki Mateusza Filipowiaka. 2-2.