POJEDYNEK DWÓCH PIASTÓW

Runda jesienna IV ligi dolnośląskiej jest już na ostatniej prostej. Do rozegrania pozostały nam jeszcze 2 spotkania, a w pierwszym z nich zmierzymy się na wyjeździe z innym Piastem – Piastem Nowa Ruda.

Nasz sobotni rywal zajmuje obecnie 10. pozycję w tabeli IV ligi, grupy wschodniej. Zespół z Nowej Rudy w 13 spotkaniach zgromadził 16 punktów i legitymuje się bilansem bramkowym 14:17. Oznacza to, że w meczach Piasta pada średnio najmniej bramek w lidze (2,38 bramki na mecz).

Stadion w Nowej Rudzie to imponujący obiekt jak na piąty poziom rozgrywkowy. Stadion ten został wybudowany w 2011 roku za 5 milionów złotych i zasiąść może na nim niespełna 1500 kibiców. Pomimo tego, Piast swoje mecze rozgrywa w oddalonym o 6 kilometrów obiekcie przy ul. Sportowej 1, który w przeciwieństwie do większego stadionu posiada murawę naturalną, a w Centrum Turystyczno-Sportowym rozgrywa jedynie mecze sparingowe. Pomimo dobrej infrastruktury, granie u siebie nie jest tym, co najlepiej wychodzi noworudzianom w tym sezonie. Z 16 punktów tylko 4 zdobyli na własnym terenie (remis 1:1 z Galakticos Solna i wygrana 1:0 z Orłem Ząbkowice Śląskie). Ta statystyka może napawać optymizmem graczy trenera Marcina Foltyna.

W obecnych rozgrywkach gole dla zespołu z Nowej Rudy strzelało 8 zawodników, a więcej niż 1 trafienie na koncie ma tylko 3 zawodników. Poniżej klasyfikacja strzelców naszego najbliższego rywala:

Oskar Giziński – 4 bramki

Dawid Kęska – 3 bramki

Konrad Polak – 2 bramki

Artur Osicki – 1 bramka

Mateusz Poświtajło – 1 bramka

Altair Andrade Silva – 1 bramka

Italo Rocha de Oliveira – 1 bramka

Krzysztof Mika – 1 bramka

W ostatnich 4 spotkaniach piłkarze Piasta Nowa Ruda, którego trenerem jest Jacek Fojna, a więc były szkoleniowiec m.in. Górnika Wałbrzych i Foto-Higieny Gać, zdobyli jedynie 3 punkty za sprawą wspomnianej już wygranej z Orłem Ząbkowice Śląskie. Zadaniem drużyny z Grodu Smoka będzie dopilnowanie, aby bilans ten nie uległ poprawie i przybliżenie się do 1. miejsca w lidze na koniec rundy, a przy korzystnym wyniku meczu Słowianina Wolibórz nawet zapewnienie sobie go na jedną kolejkę przed końcem.

Początek spotkania w Nowej Rudzie w sobotę o godz. 13:00. W celu śledzenia wyniku zapraszamy do obserwowania naszych profilów na facebooku oraz instagramie.

Piast Nowa Ruda – Piast Żmigród

Sobota, 19 listopada / godz. 13:00 / Stadion Miejski w Nowej Rudzie, ul. Sportowa 1

fot. Seweryn Geisler