POJEDYNEK SĄSIADÓW Z TABELI

Wielka Sobota upłynie piłkarzom Marcina Foltyna pod znakiem wyjazdowego spotkania z Polonią-Stalą Świdnica. Początek spotkania o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim w Świdnicy.

Zespół Polonii to nasz sąsiad w tabeli. Drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Borowego – byłego zawodnika Polonii, zajmuje 6. miejsce w tabeli ze stratą 6 oczek do Piasta. W 21 dotychczasowych spotkaniach 10-krotnie zdobywała 3 punkty, 4 razy remisowała, a 7 razy musiała uznać wyższość rywala. Świdniczanie mogą pochwalić się większą liczbą strzelonych bramek niż Piast (40), natomiast gorzej jest już w defensywie, ponieważ stracili oni o 6 bramek więcej od nas (31).

Poloniści to jedyna drużyna obok Miedzi II Legnica, która w rundzie jesiennej nie zaznała jeszcze smaku porażki. Ekipa trenera Borowego zdobyła 10 z 12 możliwych punktów pokonując na wiosnę Iskrę Księginice, KS Łomnica i BKS Bolesławiec oraz remisując bezbramkowo z Baryczą Sułów. W swoich szeregach Polonia ma kilku doświadczonych zawodników, których znamy jeszcze z czasów rywalizacji w III lidze, a mowa tu chociażby o Wojciechu Sowie, Patryku Paszkowskim, czy też broniącym dostępu do bramki i jednocześnie pełniącym rolę kapitana Bartłomieju Kocie.

Sobotnie starcie będzie o tyle ważne, że w przypadku zwycięstwa gospodarzy, zbliżą się oni do Piasta na dystans 3 punktów, natomiast w przypadku naszej wygranej odskoczymy od świdniczan na 9 oczek i znów śmielej spoglądać będziemy w górę tabeli. W tym zadaniu nie pomoże nam niestety Kacper Oberc, który w meczu z Polonią Środa Śląska obejrzał swoją 4. żółtą kartkę w tym sezonie.

W rundzie jesiennej podzieliliśmy się punktami z Polonią. W spotkaniu rozegranym 2 września w Żmigrodzie padł remis 1:1. Bramkę dla Piasta zdobył Władysław Shvets, natomiast wyrównanie drużynie gości dał Emil Migas. W sobotę trzymamy kciuki za naszych i liczymy na komplet punktów przed świętami!

Polonia-Stal Świdnica – Piast Żmigród

sobota, 30 marca / godz. 15:00 / Stadion Miejski  w Świdnicy