Pokonać niepokonanego lidera

Trudne zadanie czeka drużynę Piasta w 7. kolejce III ligi. Żmigrodzianie udadzą się na Śląsk, aby zmierzyć się z liderem rozgrywek, LKS Goczałkowice-Zdrój.

Zespół z Goczałkowic, o którym w mediach zrobiło się niezwykle głośno po dołączeniu do niego latem Łukasza Piszczka, zaliczył świetny start sezonu. W 6 dotychczasowych kolejkach LKS wygrywał aż 5-krotnie i tylko raz musiał podzielić się punktami w starciu z Odrą Wodzisław. Podopieczni Marcina Foltyna pokazali jednak w ten weekend, że potrafią wygrywać z niepokonanymi i z takim celem jadą również do Goczałkowic.

Aktualny lider tabeli imponuje przede wszystkim skutecznością w obronie i zdaje się, że niemały udział miał w tym wspomniany już Łukasz Piszczek. Nie licząc przegranego spotkania ze Ślęzą Wrocław, które ostatecznie zakończyło się walkowerem dla Goczałkowiczan, LKS stracił jak dotąd tylko jedną bramkę i może poszczycić się bilansem 10:1.

Nieoceniony dla ofensywy LKS-u jest wciąż Piotr Ćwielong. Zawodnik z ekstraklasowym doświadczeniem z czasów gry m.in. w barwach Śląska Wrocław, zdobył w tym sezonie już 4 gole, a więc tyle samo co najlepszy strzelec Piasta – Kacper Głowieńkowski.

W Goczałkowicach na poważnie potraktowali letnie okno transferowe. Wystarczy wymienić kluby, z których lider pozyskiwał nowych zawodników: Borussia Dortmund, GKS Tychy, Skra Częstochowa, GKS Bełchatów i nie tylko…

Obok Piszczka, którego powinien znać każdy, nasi kibice mogą kojarzyć Przemysława Trytko, który latem również zawitał w Goczałkowicach. 34-letni napastnik występujący niegdyś w Arce Gdynia czy Koronie Kielce ma dodać LKS-owi animuszu w poczynaniach ofensywnych.

Ostatni mecz Piasta z LKS-em to spotkanie rozegrane 13 marca tego roku. Górą była wtedy drużyna z Goczałkowic pokonując Piasta 2:0 po bramkach byłych już zawodników naszego jutrzejszego rywala – Bartosza Marchewki i Marcina Koziny.

Czy podopiecznym Marcina Foltyna uda się przerwać passę bez przegranej kolejnemu zespołowi? O tym dowiemy się już jutro. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00, a bezpłatną transmisję spotkania w serwisie YouTube będzie można obejrzeć pod tym linkiem: