POKONAĆ NIEPOKONANYCH

Na ten mecz czekaliśmy od wielu tygodni. Już w tę sobotę na żmigrodzkim stadionie zmierzą się ze sobą drużyny z wąskiego grona faworytów do zajęcia pierwszego miejsca w lidze – Piast Żmigród i Słowianin Wolibórz. Początek tego emocjonującego starcia punktualnie o godz. 13:00.

Jak już wspomnieliśmy w tytule niniejszej zapowiedzi, woliborzanie nie zaznali jeszcze w tym sezonie smaku porażki i są jedynym zespołem na Dolnym Śląsku występującym na poziomie wyższym niż klasa “A”, który może pochwalić się takim mianem. W 12 dotychczas rozegranych spotkaniach Słowianin zaliczył 9 wygranych oraz 3 remisy, co przełożyło się na dorobek 30 oczek w ligowej tabeli. Punkty aktualnemu liderowi zdołali wydrzeć jedynie Polonia-Stal Świdnica, Polonia Trzebnica i Górnik Wałbrzych. Zdecydowanie najbliżej porażki piłkarze trenera Adama Łydkowskiego byli w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem, gdzie 1 punkt uratowali dopiero w 7. minucie doliczonego czasu gry.

Apetyt na awans w niewielkiej wsi położonej pod Nową Rudą rozpalił na pewno poprzedni sezon, w którym Słowianin zajął 2. miejsce w tabeli IV ligi, ustępując miejsca jedynie Lechii Dzierżoniów. Wcześniej zespół ten zaliczył 2 awanse z rzędu, nie mając sobie równych najpierw w klasie “A”, a w sezonie 2020/21 w wałbrzyskiej klasie okręgowej.

Bilans bramkowy Słowianina to 30:8 i jest to na ten moment najlepszy bilans w naszej lidze. Poniżej prezentujemy zestawienie strzelców drużyny z Woliborza w tym sezonie:

Łukasz Szczepaniak – 7 bramek

Marcin Buryło – 6 bramek

Alefe Lima Santos – 3 bramki

Adam Bańkowski – 2 bramki

Wojciech Szuba – 2 bramki

Oleksii Fatianov – 2 bramki

Mateusz Adamczyk – 1 bramka

Łukasz Kamiński – 1 bramka

Grzegorz Dereń – 1 bramka

Piotr Gorczyca – 1 bramka

Arkadiusz Majewski – 1 bramka

Mateusz Krzymiński – 1 bramka

Dias Da Cruz Caique – 1 bramka

Jak widać powyżej, bramki dla lidera rozgrywek zdobywało w tym sezonie już aż 13 zawodników, a najgroźniejszymi z nich wydaje się być duet Szczepaniak-Buryło.

Mecz ze Słowianinem będzie drugim w tej rundzie “meczem na szczycie” rozgrywanym w Żmigrodzie. Przed miesiącem pokonaliśmy u siebie Foto-Higienę Gać, będącą wtedy wiceliderem rozgrywek. Teraz pozycję tą zajmują piłkarze z Grodu Smoka, lecz do pierwszego Słowianina tracimy zaledwie 1 punkt i ewentualna wygrana w sobotnim spotkaniu pozwoli nam na powrót na czoło tabeli.

Na ten mecz prawdziwych kibiców naszej drużyny nie trzeba chyba zapraszać. Obecność na tym hitowym starciu jest obowiązkowa! Czekamy na Was w sobotę o godz. 13:00 na Stadionie Miejskim w Żmigrodzie. Hej Piast!

Piast Żmigród – Słowianin Wolibórz

Sobota, 12 listopada / godz. 13:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie