POLONIA ŚRODA ŚL. LEPSZA OD PIASTA W MECZU LIGI OKRĘGOWEJ MŁODZIKÓW

Rozgrywki Wrocławskiej Ligi Okręgowej Młodzików wchodzą w decydującą fazę, ponieważ obowiązuje tylko jednorundowy system gier. W meczu VI kolejki piłkarze Piasta udali się w piątek, 6 października do Środy Śl. Tam na sztucznym boisku niedawno oddanego do użytku kompleksu  sportowego przy ul. Winogronowej o godz. 17.00 rozegrali mecz z czołową drużyną obecnych rozgrywek, miejscową Polonią. Gospodarze po pięciu rundach plasowali się na 3. miejscu ligowej tabeli. Na koncie mieli trzy mecze wygrane. Punkty stracili jedynie z drużynami wyżej notowanymi, w tym z absolutnym liderem – AP Brzeg Dolny. W związku z niesprzyjającą aurą spotkanie mogło nie dojść do skutku. Na szczęście obyło się bez przeszkód.

Faworytem meczu byli gospodarze. I rzeczywiście faworyt nie zawiódł. Przewaga Polonii uwidoczniła się szczególnie w pierwszej połowie. Dwie szybko strzelone bramki „ustawiły” mecz. Druga odsłona to gra dwóch równorzędnych ekip, nawet z lekkim wskazaniem na Piast (pierwsze kilkanaście minut) Efektowna, kontaktowa bramka Filipa Żura dała nadzieję na odrobienie strat. Niestety miejscowi szybko odpowiedzieli. Wbili nam kolejne dwa gole i ostatecznie wygrali spotkanie 4-1.  W osłabionym kadrowo i młodszym wiekowo (niemal jak zawsze) zespole Piasta na pochwałę – pomimo że nie ustrzegli się błędów – zasłużyli przede wszystkim Maciej Targoni i jego partner z formacji obrony, kapitan drużyny, Szymon Ostromecki.

I jeszcze jedna uwaga. W Żmigrodzie boisko boczne – o czym wielokrotnie pisaliśmy – jest zdecydowanie za wąskie, w Środzie Śl. zagraliśmy na pełnowymiarowym, a więc bardzo szerokim. Oczywiście wielkość płyty nie miała wpływu na wynik meczu, ale na poziom gry chyba tak. Według wszelkich założeń w młodszych kategoriach wiekowych chłopcy powinni mieć jak najwięcej kontaktów z piłką, a nie długodystansowych, wyczerpujących biegów. Powyższa uwaga w żadnym stopniu nie jest adresowana do klubu ze Środy Śl.

Zespół młodzików Piasta na meczu z Polonią Środa Śl.

Stoją od lewej: M. Bartkowiak, S. Walendzik, M. Łukawy, S. Ulidowski, K. Targoni, M. Targoni, K. Figura, F. Żur i S. Ostromecki. W klęku od lewej: M. Urbaniak, M. Główka i R. Żemło.

STATYSTYKA

Polonia Środa Śl.

Działanie

Piast Żmigród

4

GOLE

1

12

strzały w sumie

5

8

strzały celne

2

4

strzały niecelne

3

4

rzuty rożne

2

1faule

2

8spalone

0

POLONIA ŚRODA ŚL. – PIAST ŻMIGRÓD 4-1 (2-0)

 Skład Piasta: Michał Bartkowiak (rok ur. 2005) – Szymon Walendzik (2006), Szymon Ostromecki (2006 – kapitan zespołu), Maciej Targoni (2006), Sebastian Ulidowski (2006) – Kacper Targoni (2006), Maciej Łukawy (2006), Kamil Figura (2007) – Filip Żur (2007). Trener – Jan Fedyna.

Ponadto grali: Michał Główka (2006), Michał Urbaniak (2006) i Rafał Żemło (2006).

Na mecz nie pojechali: Filip Cieśla (2006 – chory), Szymon Kabza (2007 – chory), Gracjan Barabach (2006 – wizyta lekarska), Oskar Żygadło (2006 – sprawy rodzinne) oraz Kacper Barabach (2009), Bartosz Łusiarczyk (2006), Dominik Mądry (2006), Antoni Zalewski (2006).

BRAMKA

1-0 gol dla Polonii – 9 min

2-0 gol dla Polonii – 13 min.

2-1 gol dla Piasta, Filip Żur – bez asysty – 41 min.

3-1 gol dla Polonii –  43 min.

4-1 gol dla Polonii – 47 min.

 Mecz sędziował Jarosław Gruszecki

FILIP ŻUR