POLONIA ZAWITA W ŻMIGRODZIE

Już dziś (sobota, 2 września) czeka nas kolejne domowe spotkanie. Dokładnie o godz. 16:00 zmierzymy się z Polonią-Stalą Świdnica. Co wiemy o dzisiejszym rywalu?

Świdniczanie zaliczyli start sezonu poniżej oczekiwań. Już w pierwszym spotkaniu, w którym rywalem Polonii był beniaminek z Księginic, musieli przełknąć gorycz porażki i to porażki aż 0:4. Mecz ten upłynął jednak pod znakiem czerwonych kartek, a dokładnie 2 czerwonych kartek dla bramkarzy Polonii, co skutkowało kończeniem meczu w dziewiątkę oraz z piłkarzem z pola między słupkami.

Po niespodziewanej porażce w pierwszej kolejce rozjuszeni piłkarze Polonii dali pokaz siły pokonując u siebie aż 7:0 KS Łomnica, co jest jak dotąd najwyższą wygraną w tym sezonie IV ligi. 3 dni później na ziemię świdniczan znów sprowadziła jednak Barycz Sułów, wygrywając z Polonią 4:1. Przed tygodniem natomiast zawodnicy trenera Grzegorza Borowego zremisowali 2:2 z BKS-em Bolesławiec.

Polonia na ten moment zajmuje 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 4 punktów na koncie i z pewnością będzie chciała udowodnić, że pierwsze mecze obecnej kampanii to tylko nieplanowany falstart.

Bramki dla świdniczan w tym sezonie strzelało już 6 zawodników, a poniżej dorobek strzelecki każdego z nich:

  • Wojciech Sowa – 4 bramki
  • Michał Orzechowski – 2 bramki
  • Adam Niedźwiedzki – 1 bramka
  • Dominik Jagielski – 1 bramka
  • Michał Łaski – 1 bramka
  • Kajetan Frankowski – 1 bramka

 

Żmigrodzianie są natomiast w dobrych nastrojach przed kolejnym starciem u siebie. Jak dotąd na własnym podwórku jesteśmy niepokonani i tę passę podopieczni Marcina Foltyna mają zamiar przedłużyć. Dzisiejszy mecz będzie dla naszych kibiców także okazją do powitania w Żmigrodzie Marcina Gołębiowskiego, którego powrót ogłosiliśmy nieco ponad tydzień temu.

Dzisiejsze spotkanie jako arbiter główny poprowadzi sędzia Aleks Paluch z podokręgu Legnica. Pierwszy gwizdek o godz. 16:00. Zapraszamy!

Piast Żmigród – Polonia-Stal Świdnica

Sobota, 2 września / godz. 16:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie