PORAŻKA NA FINISZU

Żmigrodzianie ulegli 0:2 Piastowi Nowa Ruda w meczu ostatniej kolejki IV ligi dolnośląskiej. Bramki na wagę utrzymania dla gości zdobyli w drugiej połowie meczu Mateusz Poświstajło oraz Kamil Młodziński.

W mecz lepiej weszła drużyna gości ewidentnie zmotywowana do walki o bezpieczne miejsce na koniec sezonu. Dobrze w bramce spisywał się jednak Piotr Zabielski, który jakby na potwierdzenie tych słów otrzymał wczoraj powołanie na turniej UEFA Regions Cup rozgrywany w dniach 6-18 czerwca w hiszpańskiej Galicji. W 22 minucie dobrą okazję na otwarcie wyniku miał Jerzy Zender, ale jego strzał obronił Jaroszewski. Piłkarze z Nowej Rudy odpowiedzieli natomiast akcją zakończona strzałem Konrada Polaka. Pod koniec pierwszej połowy szansę na bramkę miał jeszcze Szymon Sołtyński, lecz jego strzał powędrował nad poprzeczką.

Drugą część gry znów lepiej rozpoczęli noworudzianie, ale w dwóch świetnych sytuacjach na otwarcie wyniku albo zatrzymywał ich Zabielski, albo własna niecelność. Później do głosu doszli nasi piłkarze. Z rzutu wolnego tuż nad bramką uderzył Sztylka, swoje szanse mieli też Majbroda i Gołębiowski. Niestety jednak to goście znaleźli w końcu drogę do bramki przeciwnej drużyny. W 68. minucie meczu podanie z głębi pola otrzymał Mateusz Poświstajło i z ostrego kąta zdobył gola na 1:0. Nie minęło 10 minut, a na tablicy wyników obok napisu “goście” widniała cyfra 2. Po dośrodkowaniu z rzutu różnego strzałem głową do siatki trafił Kamil Młodziński. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry stanęliśmy przed szansą na bramkę kontaktową. Po samotnym rajdzie w polu karnym faulowany był Szymon Sołtyński, a sędzia podyktował “jedenastkę”. Do piłki podszedł Marcin Gołębiowski, który miał okazję na 21. trafienie w tym sezonie. Niestety jego intencje wyczuł bramkarz noworudzian i spotkanie zakończyliśmy porażką 0:2.

Pomimo braku punktów w tym spotkaniu był to dobry sezon w wykonaniu zawodników Marcina Foltyna. Rozgrywki zakończyliśmy na 3. miejscu w tabeli i zdołaliśmy utrzymać się w sezonie reorganizacji IV ligi, w którym większość zespołów musiała pożegnać się z tym poziomem rozgrywkowym. Teraz zawodnicy udadzą się na zasłużony odpoczynek przed powrotem do treningów w letnim okresie przygotowawczym.

Piast Żmigród – Piast Nowa Ruda 0:2 (0:0)

Bramki: 68′ Poświstajło, 77′ Młodziński

Skład Piasta: Zabielski – Dyr (86′ Krawczyszyn), Szymański (83′ Błoński), Jarczak, Maksymenko, Sztylka (63′ Antochów), Majbroda, Łukaszewski, Sołtyński, Zender (63′ Bury), Gołębiowski

Rezerwowi: Mosiek, Antochów, Błoński, Bury, Krawczyszyn, Kupczyk, Wojtkowiak, Żytko