PORAŻKA NA ZAKOŃCZENIE RUNDY

Bez wątpienia celem w ostatnim meczu rundy jesiennej było zwycięstwo i zmniejszyć stratę punktową do zespołów, które znajdują się przed nami w tabeli. Niestety przegrywamy z Gwarkiem Tarnowskie Góry 1:3 i zimę spędzimy w strefie spadkowej.

Po porażce przed tygodniem ze Śląskiem II Wrocław znaleźliśmy się w strefie spadkowej ze stratą 5 punktów do miejsca bezpiecznego. Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę jak trudna jest to sytuacja dla naszego klubu przed meczem ostatniej kolejki rundy jesiennej.

Bardzo źle rozpoczął się dla nas mecz z Gwarkiem Tarnowskie Góry. W 3 minucie Oskar Majbroda fauluje rozpędzonego w polu karnym Rafała Kulińskiego. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i dał prowadzenie swojemu zespołowi. Radość gości nie trwała długo, a dokładnie 5 minut. Z rzutu rożnego piłkę dogrywał Patryk Łukaszewski wprost pod nogi Michała Kostrzewy. Młody napastnik Piasta wepchnął piłkę do bramki z bliskiej odległości. Dla większości nazwisko naszego zawodnika w podstawowym składzie z pewnością było dużym zaskoczeniem. Michał bardzo dobrze prezentował się na treningach od jakiegoś czasu i zasłużył na grę w podstawowym składzie, którą bez wątpienia wykorzystał najlepiej jak tylko potrafił. W pierwszej połowie więcej bramek już nie zobaczyliśmy.

Początek drugiej połowy należał do gości. Gwarek dłużej utrzymywał się przy piłce i stwarzał sobie okazje do zdobycia kolejnej bramki. Kilka razy musiał interweniować Mateusz Filipowiak, który w tej rundzie wiele razy ratował swój zespół przed utratą bramki. W 60 minucie meczu mogliśmy wyjść na prowadzenie za sprawą Błażeja Chouwera. Michał Kostrzewa zgrał głową piłkę do nabiegającego pomocnika Piasta, ale niestety Błażej uderzył piłkę minimalnie obok słupka.
Goście wychodzą na prowadzenie po rzucie rożnym. Joachim Patryk zachował się najlepiej w zamieszaniu przed naszą bramką pokonując Mateusza Filipowiaka z bliskiej odległości. Na drugie trafienie Gwarka Piast nie odpowiedział żadnym. Najskuteczniejszy w tym sezonie Sebastian Pączko podwyższył wynik meczu na 1:3 i zdobył swoją 8 bramkę w tym sezonie.

Swoje mecze przegrały również zespoły sąsiadujące z nami w tabeli i dzięki temu strata 5 punktów do miejsca bezpiecznego nie została powiększona.

Zawodnicy wrócą do treningów już w nowym roku 2020. Wszystkim wiernym kibicom dziękujemy za wsparcie naszego zespołu i liczymy na więcej!

III Liga – 17 kolejka
Piast Żmigród – Gwarek Tarnowskie Góry 1:3 (1:1)

3’ Kuliński Rafał
8’ Kostrzewa Michał
74’ Joachim Patryk
87’ Pączko Sebastian