PORAŻKA W WOLIBORZU

Nie udało się utrzeć nosa liderowi. “Duma Doliny Baryczy” uległa w Woliborzu Słowianinowi 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 10. minucie meczu Adam Bońkowski.

Żmigrodzianie źle weszli w mecz w Woliborzu. W 10. minucie po kiksie Piotra Zabielskiego piłka wylądowała pod nogami Adama Bońkowskiego, który bez zawahania uderzył tuż przy słupku pustej bramki Piasta i otworzył wynik spotkania. W 28. minucie czerwoną kartkę za faul na Grzegorzu Mazurku otrzymał Oskar Juwa i mecz musieliśmy od tej pory rozgrywać w dziesiątkę. Nie był to koniec popisów sędziego Radosława Kasprzyka i jego asystentów. Tuż przed końcem pierwszej połowy nie odgwizdano spalonego Mazurka i tylko słupek uratował nas w tej sytuacji przed stratą bramki.

W drugiej połowie pomimo osłabienia staraliśmy się szukać swoich szans na wyrównanie. Dobrą okazję miał w sytuacji sam na sam z bramkarzem Oskar Majbroda, bliski zdobycia bramki z rzutu wolnego był również Tobiasz Jarczak, lecz znów dobrą interwencją popisał się Szymon Brandl. Bez komentarza nie można zostawić również popisów Piotra Zabielskiego, który fenomenalnymi interwencjami zrehabilitował się za sytuację z początku spotkania. W doliczonym czasie gry sędziowie po raz kolejny znaleźli się w centrum uwagi. Wspomniany już Tobiasz Jarczak zdobył bramkę po podaniu z głębi pola Łukasza Sztylki, lecz arbitrzy dopatrzyli się w tej sytuacji pozycji spalonej naszego zawodnika. Nagranie wideo nie pozostawia złudzeń i pokazuje, że był to kolejny już błąd sędziego bocznego. Tym samym Słowianin zaliczył bardzo ważne zwycięstwo i jedną nogą jest już w barażach o III ligę. Nasza sytuacja jest natomiast jasna – rozgrywki zakończymy w tym sezonie na 3. pozycji.

Za tydzień ostatni mecz w tej kampanii. W sobotę podejmiemy u siebie walczącego o utrzymanie Piasta Nowa Ruda.

Słowianin Wolibórz – Piast Żmigród 1:0 (1:0)

Bramka: 10′ Bońkowski