PORAŻKA Z GACIĄ NA WŁASNYM STADIONIE

W 12 kolejce III ligi Piast na własnym boisku podejmował Foto-Higienę Gać. Po końcowym gwizdku niestety to goście mieli powody do radości.

Już w pierwszych sekundach zawodnicy z Gaci próbowali zaskoczyć naszego bramkarza strzałami z dystansu , dwukrotnie za sprawą Marcina Przybylskiego. W 3 minucie meczu swoją pierwszą okazję na zdobycie bramki mieli gospodarze, niestety Alan Wojtaszek minął się z piłką w polu karnym, ten sam zawodnik miał stuprocentową okazję w końcówce pierwszej połowy, po jego strzale piłka poszybowała nad poprzeczką. Bramkarza gości nie potrafił również pokonać Mikołaj Juchacz, którego strzał z bliskiej odległości obronił Piotr Wojciechowski.

W 31 minucie z powodu kontuzji stawu skokowego boisko musiał opuścić Błażej Chouwer, mamy nadzieję, że Błażej szybko wróci do zdrowia i będzie do dyspozycji trenera już w następnej kolejce.

Zawodnicy z Gaci zagrażali głównie po stałych fragmentach gry. Jak się później okazało skutecznie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy goście obejmują prowadzenie po strzale głową Kacpra Czajkowskiego. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Jehor Tarnow,  a niepilnowany środkowy obrońca nie miał problemów z pokonaniem Mateusza FIlipowiaka.

Po przerwie Piast próbował zagrozić bramce Foto-Higieny głownie dośrodkowaniami z bocznych sektorów boiska, niestety nieskutecznie. Defensywa gości w tym dniu nie dała się zaskoczyć. W 70 minucie kolejny stały fragment gry w wykonaniu gości i niestety przegrywamy 2:0. Tobiasz Jarczak popisał się bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.
Chwilę później Piast musiał sobie radzić bez kluczowego zawodnika, drugą żółtą kartkę obejrzał Michał Koźlik i musiał opuścić boisko. W kolejnym meczu Piast będzie musiał sobie radzić bez Michała. W 85 minucie osłabiony Piast otrzymał kolejny cios. W sytuacji 1×1 z Mateuszem FIlipowiakiem górą Michał Gałaszewski. Przegrywamy mecz z Foto-Higiena Gać 0:3

Piast Żmigród – Foto-Higiena Gać 0:3 (0:1)
Czajkowski 45′
Jarczak 70′
Gałaszewski 85′

Piast Żmigród
Filipowiak Mateusz, Chouwer Błażej (35′ Majbroda Oskar), Kendzia FIlip, Koźlik Michał, Jaros Mateusz, Sołtyński Szymon (75′ Rusiecki Szymon), Kępczyński Cezary (63′ Lopushenko Ihor), Juchacz Mikołaj, Froń Szymon (46′ Sosnowski Kacper), Mazurek Grzegorz, Wojtaszek Alan.

Foto-Higiena Gać
Wojciechowski Piotr, Krzyśków Radosław, Czajkowski Kacper, Korytek Andrzej, Orzechowski Łukasz, Buryło Marcin, Jarczak Tobiasz, Nahrebecki Wiktor (81′ Jakacki Jan), Tarnow Jehor (68′ Kubacki Miłosz), Hawryło Michał (46′ Bujakiewicz Paweł), Przybylski Marcin (74′ Gałaszewski Michał)

Sytuacja Piasta robi się bardzo trudna, ale z pewnością nie jest to sytuacja bez wyjścia. W najbliższą sobotę udamy się  do Wrocławia na spotkanie ze Ślęzą Wrocław.

W tym trudnym okresie liczymy na wsparcie naszych kibiców i wiarę w naszą drużynę!