PORAŻKA ZE ŚLĄSKIEM II WROCŁAW. ZIMĘ SPĘDZIMY W STREFIE SPADKOWEJ.

Mieliśmy nadzieję na punkty w starciu ze Śląskiem II Wrocław, niestety stało się inaczej. Piast przegrywa ósmy mecz w tym sezonie i zakończy rundę jesienną w strefie spadkowej, mimo że pozostał jeszcze jeden mecz do rozegrania w tym roku.

Nie był to udany weekend dla wiernych kibiców Piasta Żmigród. W 16 kolejce musieliśmy uznać wyższość rywala. Przegrywamy ostatni mecz wyjazdowy i kończymy rundę bez zwycięstwa na obcym terenie. W dziewięciu meczach aż 6 razy schodziliśmy z murawy pokonani występując jako zespół przyjezdny.

W 3 minucie meczu bramkę dla Śląska zdobył Samiec-Talar, wykorzystując bierną postawę naszej defensywy posłał piłkę w długi róg bramki.  W pierwszym kwadransie gry gospodarze mieli jeszcze okazję do podwyższenia wyniku, Mateusz Filipowiak w obu sytuacjach ratował nasz zespół.
Swoją okazję miał również Piast, minimalnie obok słupka głową uderzał Oskar Trzepacz po dośrodkowaniu Mazurka. W 22 minucie Oskar Trzepacz zdobył bramkę, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u naszego napastnika. Śląsk podwyższył wynik prowadzenia za sprawą Szczepana, który w polu karnym wyskoczył najwyżej i strzałem głową przelobował naszego bramkarza. Kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę gospodarze wykorzystali błąd Piasta w strefie środkowej. W sytuacji sam na sam z Mateuszem Filipowiakiem górą Samiec-Talar.

W przerwie meczu trener Piasta dokonał trzech zmian, które miały zmienić słabą grę naszego zespołu i gra się poprawiła, ale nieznacznie. Śląsk szukał okazji do zdobycia kolejnego gola, nasz bramkarz robił co w jego mocy by uchronić zespół przed stratą kolejnej bramki. Do zmiany wyniku mógł doprowadzić Patryk Łukaszewski, piłka po jego strzale z bliskiej odległości poszybowała nad poprzeczką.
Sebastian Bergier podwyższył wynik spotkania na 4:0 wykorzystując błąd naszej linii obrony. W każdej ze straconych bramek popełnialiśmy błędy indywidualne, a Śląsk Wrocław skutecznie potrafił je wykorzystać.

Śląsk II Wrocław – Piast Żmigród 4:0 (3:0)
3’ Samie-Talar
34’ Szczepan
43’ Samiec-Talar
79’ Bergier

Śląsk II Wrocław
Szczerbal, Dankowski, Pawelec, Poprawa, Caliński, Bergier, Młynarczyk (80’Sobczak), Boruń, Krocz (31’Scalet), Samiec-Talar (66’ Ostrowski), Szczepan (71’Sztylka)

Piast Żmigród
Filipowiak, Chouwer, Juchacz, Koźlik, Jaros (46’ Miś), Kępczyński (46’Lopushenko), Zieliński, Łukaszewski, Wojtaszek, Mazurek (78’ Sołtyński), Trzepacz (46’ Majbroda)

Sytuacja nasza w tabeli nie jest dobra. Znajdujemy się w strefie spadkowej i już w niej pozostaniemy do końca rundy jesiennej, mimo jednego meczu, który pozostał do rozegrania.
Ostatni pojedynek w tym roku nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę, a przeciwnikiem będzie Gwarek Tarnowskie Góry. Początek meczu o godzinie 13:00.