Poświęcenie i skuteczność – podsumowanie meczu z Gwarkiem

W końcu widziałem zaangażowanie i pracę taką jak na treningach – tak można w skrócie opisać słowa trenera Marcina Foltyna po meczu z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Piast po bramkach Kacpra Głowieńkowskiego i Szymona Sołtyńskiego wygrał 2:0 zaliczając pierwszą wygraną w tym sezonie i wyrzucając tarnogórzan z grona niepokonanych drużyn III ligi.

Spotkanie zaczęło się od mocnego uderzenia gości. W pierwszym kwadransie to oni mieli więcej posiadania piłki i stworzyli sobie kilka sytuacji, które jednak nie zagroziły w dużej mierze bramce Mateusza Filipowiaka. Z minuty na minutę do głosu zaczął dochodzić jednak Piast. Do gry ofensywnej, której motorem napędowym był Eryk Moryson świetnie podłączali się nasi boczni obrońcy, a pewnie w środku linii defensywnej grała para stoperów Szymański-Trojanowski. Zwieńczeniem coraz lepszych poczynań  naszej drużyny była akcja z 45. minuty meczu, w której przed uderzeniem na bramkę powstrzymał faulem Kacpra Głowieńkowskiego jeden z obrońców Gwarka. Sędzia Przemysław Mielczarek bez wahania wskazał na jedenasty metr, a do piłki podszedł sam poszkodowany. Niestety oko w oko stanął z nim bramkarz, który ma ewidentnie patent na Piasta. Michał Bodys obronił już trzeciego karnego wykonywanego przez naszych zawodników i w rezultacie na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie natomiast na boisku oglądaliśmy całkowitą dominację Piasta. Żmigrodzianie wyszli na nią niezwykle zdeterminowani i potwierdzili to już po 5 minutach. Eryk Moryson przebiegł prawą stroną boiska kilkadziesiąt metrów, wparował w pole karne i wyłożył piłkę Głowieńkowskiemu, który zdobył bramkę i tym samym zrehabilitował się za niewykorzystanego karnego. Warto wspomnieć, że to już czwarta bramka Kacpra w tym sezonie. Wynik meczu w 78. minucie spotkania ustalił strzałem z rzutu wolnego wprowadzony na boisko kwadrans wcześniej kapitan Piasta Szymon Sołtyński.

Już w środę kolejny mecz naszej drużyny! O godz. 17:00 zmierzymy się na wyjeździe z LKS Goczałkowice Zdrój.

Piast Żmigród – Gwarek Tarnowskie Góry 2:0 (0:0)

Bramki: 50′ Głowieńkowski, 78′ Sołtyński

Żółte Kartki: Majbroda, Kępczyński – Dyląg, Barbus

Skład Piasta: Filipowiak – Chouwer, Trojanowski, Szymański, Majbroda, Moryson (83′ Sztylka), Kieca (83′ Niewieściuk), Kępczyński, Jarczak (63′ Sołtyński), Głowieńkowski (70′ Łukaszewski), Stanclik

Rezerwowi: Korytkowski, Krawczyszyn, Sztylka, Łukaszewski, Sołtyński, Niewieściuk, Sosna