POWTÓRZYĆ WYNIK Z BRZEGU

Jak deklarują brzeżanie, do następnego spotkania mogą podejść “na luzie”, Piast natomiast musi wygrać za wszelką cenę. Zapraszamy na zapowiedź meczu Piast Żmigród – Stal Brzeg, który rozegrany zostanie w sobotę, 4 czerwca o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Żmigrodzie.

Nasz sobotni rywal imponuje ostatnio formą i dzięki 3 zwycięstwom z rzędu może już mówić o praktycznie pewnym utrzymaniu. Piłkarze trenera Marcina Nowackiego, który objął drużynę w październiku ubiegłego roku, pokonali kolejno Carinę Gubin (3:0), Górnika II Zabrze (2:1) i Karkonosze Jelenia Góra (3:1). Zwycięstwa te poskutkowały 8. miejscem w tabeli, które zespół z Opolszczyzny zajmuje z dorobkiem 43 punktów.

W szeregach “Dumy Doliny Baryczy” cel jest jeden: powtórzyć wynik z rundy jesiennej, kiedy to w wyjazdowym spotkaniu Piast okazał się lepszy. Jedyną bramkę na wagę skromnej wygranej 1:0, zdobył wtedy z rzutu karnego Tobiasz Jarczak, choć mecz ten obfitował w wiele sytuacji bramkowych dla obu zespołów.

Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem Stali jest w obecnych rozgrywkach 24-letni Michał Sypek, który 10-krotnie znajdował drogę do siatki rywali. Za nim plasuje się dobrze znany naszym kibicom, były zawodnik Piasta Damian Celuch, który zimą powrócił do Brzegu z Polonii Bytom. Co ciekawe, rozłożył on swoje trafienia równomiernie, zaliczając po 4 trafienia w rundzie jesiennej i zimowej. Mówiąc o najlepszych zawodnikach brzeskiego klubu, nie sposób pominąć Dominika Bronisławskiego, który znajduje się ostatnio w imponującej formie. 25-latek wpisywał się na listę strzelców w 4 z 5 ostatnich spotkań Stali.

Szkoleniowiec Stali deklaruje podarowanie w ostatnich kolejkach większej ilości szans młodym zawodnikom i w tym można upatrywać pozytywów dla Piasta. W oczy rzuca się natomiast statystyka naszej drużyny, która jest ewenementem w III lidze. Mianowicie w żadnym z 15 dotychczas rozegranych domowych spotkań, Piast nie zremisował. Jak będzie tym razem przekonamy się już w sobotnie popołudnie…

Piast Żmigród – Stal Brzeg

Sobota, 4 czerwca / godz. 17:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie