POZYTYWNY DEBIUT NOWEGO TRENERA PIASTA

Piast Żmigród przerywa czarną serię czterech meczów bez zdobyczy punktowej. Żmigrodzianie pod wodzą nowego szkoleniowca Kamila Sochy remisują bezbramkowo z wyżej notowaną Stalą Bielsko-Biała przed własną publicznością.

Na dzisiejsze spotkanie przybył były już szkoleniowiec Piasta Grzegorz Podstawek, który skorzystał z zaproszenia Zarządu żmigrodzkiego klubu. Włodarze Piasta w ramach podziękowania za swoje niespełna czteroletnie poświęcenie przekazali Trenerowi pamiątkową antyramę z archiwalnymi zdjęciami. Ponadto do podziękowań dołączył Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, który w imieniu mieszkańców również przybył na stadion z upominkami dla Grzegorza Podstawka. Sam mecz nie był porywającym widowiskiem. W pierwszej części spotkania żmigrodzianie byli blisko zdobycia gola trzykrotnie, ale futbolówka po strzałach Korytka, Dos Santosa i Bezdęgi minimalnie mijała bramkę gości. Po zmianie stron obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji strzeleckich. Najlepszej nie wykorzystał środkowy Stali, który po nie udanej pułapce offsajdowej znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Piasta. Dariusz Szczerbal wyczekał rywala i po chwili złapał piłkę w rękawice. Ostatecznie Piast zdobył 1 punkt, co po czterech dniach pracy z zespołem trenera Kamila Sochy należy uznać za pozytywny rezultat. Kolejny mecz Piasta w III lidze za tydzień w niedzielę (godz. 13.00) w Legnicy z miejscową Miedzią II.

Piast Żmigród – Stal Bielsko-Biała             0-0
Żółte kartki:
Majbroda (Piast).
Piast: Dariusz Szczerbal – Patryk Gołębiewski (65 Patryk Bobkiewicz), Mikołaj Juchacz, Bruno Dos Santos, Paweł Kohut,  Oskar Trzepacz, Wojciech Bzdęga, Oskar Majbroda, Mateusz Jaros (70 Szymon Sołtyński), Andrzej Korytek, Damian Celuch. Trener Kamil Socha.
Stal: Krzysztof Kozik – Konrad Kareta, Łukasz Radomski, Seweryn Pielichowski, Seweryn Caputa (46 Kamil Bezak), Marcin Czaicki, Mariusz Sobala, Robert Pieczul, Ariel Dzionsko, Cezary Ferfecki, Jacek Jarnot (90 Dominik Czaiński). Trener Dariusz Mrózek.

Wyniki 12 kolejki:

Falubaz Zielona Góra              1-1       Rekord Bielsko-Biała
Zagłębie II Lubin                      7-2       Polonia Głubczyce
Ślęza Wrocław                          1-1       Skra Częstochowa
Ruch Zdzieszowice                  3-4       Lechia Dzierżoniów
Pniówek Pawłowice Śląskie   1-1       KS Polkowice
Gwarek Tarnowskie Góry      2-0       Miedź II Legnica
Piast Żmigród                          0-0       BKS Stal Bielsko-Biała
Unia Turza Śląska                     –          Stilon Gorzów Wlkp. 15 październik, godz. 15.00
Górnik II Zabrze                        –          Stal Brzeg                   15 październi, godz. 13.00