PRACOWITA SOBOTA MŁODZIKÓW – TURNIEJE HALOWE W LUBONIU K/POZNANIA I RAWICZU

W kadrze drużyny młodzików jest 20 zawodników. W turniejach halowych klub najczęściej reprezentuje 8-10 piłkarzy. Pozostali mają zazwyczaj dzień wolny. Na szczęście, rzadko, bo rzadko, ale  zdarzają się odstępstwa od niepisanej reguły. Tak właśnie było minionej soboty, 3 lutego 2018 r. Zespół Piasta podzielony na dwie grupy wziął udział w dwóch wyjazdowych halowych turniejach. Oba odbyły się na terenie województwa wielkopolskiego – w Luboniu oraz pobliskim Rawiczu. Poniżej relacje z obu wydarzeń.

LUBOŃ KOŁO POZNANIA –  PONIŻEJ OCZEKIWAŃ I MOŻLIWOĄŚCI. W położonym nieopodal Poznania Luboniu zagrał zespół bardziej doświadczony i teoretycznie mocniejszy. Choć wyniki w najmłodszych kategoriach wiekowych nie są najważniejsze, to od zawodników posiadających już niemałe umiejętności można, a nawet trzeba wymagać odpowiedniego poziomu sportowego. Niestety tym razem skończyło się tylko na oczekiwaniach. Chłopcy w każdym meczu bardzo starali się, jednak nie mieli „swojego” dnia. Ale po kolei. W lubońskim turnieju uczestniczyło aż 12 drużyn. Rywalizacja toczyła się w trzech 4-drużynowych grupach. Piast – jak się później okazało – trafił do najmocniejszej grupy „C”. Mecze trwały bardzo krótko, zaledwie 1×10 min. Z każdej grupy do fazy finałowej awansowały po dwa najlepsze zespoły oraz dwa najlepsze z miejsc trzecich. Tu obowiązywał już system pucharowy. Przegrywający w ćwierćfinale tracił szanse na końcowy sukces.

PiastLech Poznań Football Academy 2-0, bramki: G. Barabach i S. Ostromecki. Lech Poznań ma wile takich drużyn, głównie na terenie województwa wielkopolskiego, ta z pewnością nie należała do najmocniejszych. Mecz powinien zakończyć się bardziej okazałą wygraną.

PiastSF (Szkoła Futbolu) Marcina Drajera Poznań 0-2. Bardzo dobra drużyna, z którą zasłużenie przegraliśmy. Poznaniacy wygrali wszystkie mecze, a tym samym cały turniej.

PiastSparta Oborniki 3-1, bramki: F. Żur 2 oraz G. Barabach 1. Niestety były to ostatnie celne trafienia naszych zawodników. Ograliśmy zespół, który przysłowiowym rzutem na taśmę dostał się do fazy pucharowej, a kilka godzin później odbierał puchar za 2. miejsce.

 

Tabela grupy „C”

LP.DrużynaMeczePunkty BramkiWygraneRemisyPorażki
     1.SF Marcina Drajera Poznań

3

9

8-1

30

0

     2.           PIAST ŻMIGRÓD

3

6

5-3

20

1

     3.Sparta Oborniki

3

3

8-710

2

     4.Lech Poznań FA.

3

0

1-11

00

3

 

Ćwierćfinał:    PiastSF (Szkoła Futbolu) Luboń 0-3. Niestety był to nasz najsłabszy mecz. Przeciwnik był do ogrania, ale nie tego dnia. Kolejna drużyna, która zakończył turniej na podium (najniższym).

Mecz o miejsca 5-8:  PiastUKS Jedynka Luboń 0-1. Byliśmy zespołem lepszym, ale wygrywa ten kto strzela więcej goli.

Końcowa klasyfikacja

M.Drużyna
1.SF Marcina Drajera Poznań
2.Sparta Oborniki
3.SF Luboń
4.Arkonia Szczecin
5-6.UKS Jedynka Luboń
 Tarnovia Tarnowo Podgórne
7-8.PIAST ŻMIGRÓD
 Canarinhos Skórzewo
9.Las Puszczykowo
10.UKS Concord Murowana Gościna
11.Lech Poznań FA
12.Lotnik Poznań

Turniej w Luboniu, pomimo że nie zakończył się sportowym sukcesem był bardzo wartościowy. Zagraliśmy z drużynami, z którymi do tej pory nie konfrontowaliśmy się. Trzy z nich uplasowały się na medalowych miejscach. Umiejętnościami piłkarskimi nie ustępowaliśmy im, żadna nie osiągnęła nad nami znaczącej przewagi. Chłopcy zdobyli więc kolejne bezcenne doświadczenie.

Zespół młodzików Piasta U-12, który zagrał w Luboniu k/Poznania

Stoją od lewej: Maciej Łukawy (rocznik 2006), Gracjan Barabach (2006), Maciej Targoni (2006), Szymon Ostromecki (2006) i Jan Fedyna. Rząd dolny od lewej: Kamil Figura (2007), Filip Żur (2007), Kacper Targoni (2006) i Marek Mosiek (2006).

RAWICZ – ZACZĘŁO SIĘ TRZEMA PORAŻKAMI, A SKOŃCZYŁO TRZEMA EFEKTOWNYMI WYGRANYMI I ZDOBYCIEM PUCHARU LIGI EUROPY. W turnieju zagrało 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Dwa najlepsze zespoły  z każdej grupy awansowały do LIGI MISTRZÓW, te które zajęły miejsca 3-4 do LIGI EUROPY. W pierwszej fazie turnieju zespół Piasta zanotował 3 porażki i zajął ostatnie miejsce w swojej grupie.

MECZE GRUPOWE PIASTA

PiastWarta I Śrem 1-3, bramka: M. Urbaniak

PiastOlimp Poznań 0-1

Piast – Rawia II Rawicz 0-4

Tabela grupy „C”

LP.DrużynaMeczePunkty BramkiWygraneRemisyPorażki
     1.Warta I Śrem

3

95-130

0

     2.Rawia II Rawicz

3

65-120

1

     3.           Olimp Poznań

3

31-210

2

     4.           PIAST ŻMIGRÓD

3

01-820

1

 LIGA EUROPY. Nadspodziewanie dobrze zaprezentowała się drużyna w rywalizacji o miejsca 5-8. Tym razem to przeciwnicy trzykrotnie schodzili z boiska z opuszczonymi głowami.

MECZE W LE

PiastWarta II Śrem 2-0, bramki: S. Kabza i M. Urbaniak

PiastOlimp Poznań 1-0, bramka: S. Walendzik

Piast – Futsal Gostyń 3-1, bramki: S. Walendzik 2 i S. Ulidowski 1.

Tabela LIGI EUROPY

LP.DrużynaMeczePunkty BramkiWygraneRemisyPorażki
1.       (5.)PIAST ŻMIGRÓD

3

96-130

0

2.       (6.)Olimp Poznań

3

63-220

1

3.       (7.)Futsal Gostyń

3

32-410

2

4.       (8.)Warta II Śrem

3

01-500

3

Zespół młodzików Piasta U-12, który zagrał w Rawiczu

Stoją od lewej: Dominik Mądry (rocznik 2006), Marcin Żygadło (przyszły trener?), Szymon Walendzik (2006), Michał Bartkowiak (2005), Rafał Żemło (2006), Tomasz Ulidowski (przyszły trener?) i Sebastian Ulidowski (2006). Rząd dolny od lewej: Szymon Kabza (2007), Michał Urbaniak (2007), Bartosz Łusiarczyk (2006), Michał Główka (2006) i Oskar Żygadło (2006).

Podsumowanie sobotniego dnia:

Najważniejsze, że aż 18 chłopców zagrało przeciwko w większości nieznanym sobie drużynom i na sportowo spędziło sobotni dzień. To lepsza oferta, niż siedzenie przed ekranem telewizora, czy komputerem. Ponieważ turnieje w Luboniu i Rawiczu odbyły się tego samego dnia i w tych samych godzinach niezbędna była pomoc rodziców. Z tej roli wywiązali się bez zarzutu. W Rawiczu zespół prowadził duet Tomasz Ulidowski – Marcin Żygadło. W ogóle podziękowania należą się wszystkim rodzicom naszych zawodników. To oni z trenerem w całości ponieśli niemałe koszty opłat startowych oraz transportu. Dziękujemy paniom Iwonie Ostromeckiej za nagranie turnieju w Luboniu i nie tylko za to oraz Katarzynie Żur za niebywałe zaangażowanie  i wzorowe pełnienie funkcji kierownika zespołu. Dziękujemy pani Dominice Ulidowskiej, państwu Krystynie i Ryszardowi Nowak oraz ich córce Agnieszce Figura.