PREZES PIASTA ZE SMOKIEM SUKCESU!

Minionej soboty (26 stycznia) odbył się XI Charytatywny Żmigrodzki Bal Smoka. To szczytne wydarzenie miało swoje dwie Bohaterki – Julię i Patrycję. Tej nocy odbyła się również Gala Żmigrodzkiego Smoka Sukcesu podczas której wyróżnienie otrzymał prezes Piasta Żmigród Rafał Zagórski.

Żmigrodzki Bal Smoka ma już swoje uznanie nie tylko w lokalnym środowisku, ale również w dalszym kręgu. Warto tylko dodać, że na tegoroczne wydarzenie, którego gospodarzem jest burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski przybyli znani goście m.in. wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i prezes DZPN Andrzej Padewski, były trener Piasta Żmigród Kamil Socha, czy obecny szkoleniowiec żmigrodzkich piłkarzy, pochodzący z Brazylii Edi Andradina. Dodatkowo konferansjerem Balu Smoka był znany  tancerz Jan Kliment wraz ze swoją żoną Lenką Klimentową. Nadrzędnym celem tego wyjątkowego wieczoru jest oczywiście pomoc potrzebującym wsparcia mieszkańcom Gminy Żmigród. W tym roku zdecydowano się wesprzeć leczenie i rehabilitację dwóch dziewczynek – Julii Górnackiej i Patrycji Horoszkiewicz. I to właśnie dla tych Bohaterek XI Balu Smoka przybyli goście nie tylko wyśmienicie się bawili, ale przede wszystkim okazali wielkie serce, aktywnie uczestnicząc podczas licytacji. Wśród licznych gadżetów i pamiątek, które można było pozyskać w drodze licytacji znalazł się również kombinezon naszego, polskiego, wyśmienitego skoczka narciarskiego Kamila Stocha, który uzyskał wartość aż 7500,00 złotych! W trakcie corocznego Balu Smoka przeprowadzana jest również Gala Żmigrodzkiego Smoka Sukcesu. Specjalnie powołana kapituła wybrała laureatów wśród których znalazł się Prezes Piasta Żmigród Rafał Zagórski. Główny sternik żmigrodzkiego klubu został wyróżniony w kategorii “Działalność Społeczna”. W imieniu  Zarządu klubu, zawodników, trenerów, sponsorów składamy serdeczne gratulacje i życzymy nieustannego zapału do dalszej pracy społecznej na rzecz Piasta!

Rafał Zagórski – wiceprzewodniczący nowej kadencji Rady Miejskiej w Żmigrodzie, prezes klubu MKS „Piast” Żmigród, członek zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W roku 2018 nominowany przez tygodnik Słowo Sportowe do nagrody Działacza Roku 2018 (piłka nożna). Bierze czynny udział w wydarzeniach gminnych, w tym m.in.: Gminnym Dniu Dziecka. Bardzo zaangażowany w wiele akcji charytatywnych. Jako prezes „Piasta” Żmigród organizuje wiele licytacji podczas przerw meczów, a także realizuje sprzedaż „cegiełek”, z których środki przekazywane są na rehabilitacje osób chorych i poszkodowanych. Również nie zostawia w potrzebie kontuzjowanych zawodników Piasta, organizując dla nich zbiórki. Sam również jest aktywnym dobroczyńcą. Prowadzi Hodowlę Owczarków Niemieckich „Z Grodu Smoka”. Współorganizator corocznej Wystawy Owczarków Niemieckich w Rudzie Żmigrodzkiej.