PRZEGRANA NA KONIEC RUNDY

Przegraną 1:3 zakończył się ostatni mecz żmigrodzian w rundzie jesiennej IV ligi dolnośląskiej, w którym naszym rywalem był zespół Galakticos Solna. Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Marcin Gołębiowski.

Strzelanie w 25. minucie meczu rozpoczął kaptan gospodarzy Adrian Repski, który po dośrodkowaniu z lewej flanki, silnym uderzeniem tuż przy słupku zza pola karnego pokonał Piotra Zabielskiego. Zawodnicy trenera Marcina Foltyna podrażnieni stratą bramki ruszyli do ataku. Kwadrans po trafieniu otwierającym wynik spotkania sztuka ta udała się Marcinowi Gołębiowskiemu. Napastnik Piasta na 20. metrze przed bramką Galakticos otrzymał podanie od Szymona Sołtyńskiego i precyzyjnym strzałem zdobył bramkę wyrównującą, która była jednocześnie jego 10. trafieniem w tym sezonie. Na przerwę schodziliśmy więc z wynikiem 1:1.

W drugiej części meczu, kiedy wydawało się, że piłkarze Piasta pójdą za ciosem i powalczą o pełną pulę, stało się niestety odwrotnie. Najpierw w 52. minucie meczu “galaktyczni” wyprowadzili kontrę lewą stroną boiska kończąc ją strzałem z ostrego kąta, który obronił Zabielski. Niestety nasz bramkarz nie miał już szans przy dobitce Patryka Drożyńskiego i gospodarze znów wyszli na prowadzenie. W 85. minucie gry wynik spotkania ustalił Grzegorz Zygadło, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Piasta po wrzucie piłki z autu i z kilku metrów wpakował ją do siatki.

Druga porażka naszego zespołu w tym sezonie oznacza, że zimę spędzimy na 3. pozycji w tabeli tuż za liderującym Słowianinem Wolibórz, który zgromadził w rundzie jesiennej o jedno oczko więcej i Lechią Dzierżoniów legitymującą się takim samym dorobkiem punktowym, co Piast, lecz nieco lepszym bilansem bramek. Teraz pora na zasłużony odpoczynek i ładowanie baterii przed rundą wiosenną, w której walka o awans do baraży o III ligę będzie trwała najprawdopodobniej do samego końca. Dziękujemy naszym zawodnikom za zaangażowanie i wiele pięknych chwil, jakie podarowali nam w ostatnich kilku miesiącach, a wiosną liczymy na jeszcze więcej! Hej Piast!

Galakticos Solna – Piast Żmigród 3:1 (1:1)

Bramki: 25′ Repski, 52′ Drożyński, 85′ Zygadło – 40′ Gołębiowski

Żółte kartki: Kuśmierek, Repski – Antochów, Dyr, Matysiak

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Matysiak, Żytko, Maksymenko, Majbroda, Sztylka, Antochów (46′ Łukaszewski), Sołtyński (65′ Olikiewicz), Dyr (65′ Mazurek), Gołębiowski

Rezerwowi: Korytkowski, Juwa, Krawczyszyn, Kupczyk, Łukaszewski, Mazurek, Olikiewicz