PRZEGRANA W KLUCZBORKU

Piast Żmigród przerwał passę zwycięstw i uległ na wyjeździe MKS-owi Kluczbork 1:4. Honorową bramkę dla żmigrodzian strzelił w tym spotkaniu Patryk Szymański.

Starcie w Kluczborku rozpoczęło się dobrze dla podopiecznych Mateusza Żytki. W 22. minucie dośrodkowanie Michała Kiecy z rzutu rożnego przedłużył wspomniany już Żytko, a piłkę do bramki skierował głową Patryk Szymański, dla którego było to premierowe trafienie w tym sezonie. Do przerwy zatem nasi zawodnicy cieszyli się z korzystnego wyniku.

Niestety w drugiej połowie nie było już tak dobrze. Zaczęło się w 65. minucie, kiedy to dośrodkowanie Lucjana Zielińskiego wykończył niepilnowany Patryk Moś. Zaledwie 2 minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał kapitan Piasta Szymon Sołtyński, co stanowiło duże osłabienie dla naszej drużyny. W 70. minucie meczu było już 2:1 dla gospodarzy. Krótko rozegrany rzut rożny wykończył strzałem głową Adrian Błaszkiewicz. Niespełna 10 minut później kolejny stały fragment gry dał naszym rywalom bramkę. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykończył Wojciech Mucha. Ostatni cios żmigrodzianom zadał chwilę później Lucjan Zieliński. który wykorzystał nieporozumienie naszej defensywy i w sytuacji sam na sam pokonał Gracjana Korytkowskiego.

Każda seria musi się kiedyś skończyć, ale liczymy na to, że nasi zawodnicy szybko wrócą na zwycięską ścieżkę. Okazja do tego już w środę 4 maja, kiedy to na wyjeździe zmierzymy się z Pniówkiem Pawłowice.

MKS Kluczbork – Piast Żmigród 4:1 (0:1)

Bramki: 65’ Moś, 70’ Błaszkiewicz, 79’ Mucha 81’ Zieliński – 22’ Szymański

Żółte kartki: Sołtyński x2, Koźlik, Lisowski – Nahrebecki, Nemtinow, Moś, Szota

Skład Piasta: Korytkowski – Moryson, Żytko, Koźlik, Dyr (82′ Mosur), Lisowski (66′ Głowieńkowski), Sztylka, Kieca (87′ Soiński), Szymański, Sołtyński, Wojciechowski (66′ Gajda)

Rezerwowi: Filipowiak, Głowieńkowski, Mosur, Soiński, Łukaszewski, Błoński, Gajda