Przełamać się na „dołku”

Tylko kilka godzin dzieli nas od starcia Piasta Żmigród z Lechią Zielona Góra w ramach 12. kolejki III ligi. Zielonogórzanie po słabym początku sezonu w ostatnim czasie odbili się od dna tabeli.


Drużyna rozgrywająca swoje mecze domowe na archaicznym stadionie zwanym w Zielonej Górze „dołkiem” zajmuje z dorobkiem 13 punktów 10. miejsce w ligowej tabeli, a jest to spowodowane ostatnimi wygranymi Lechii. O ile zwycięstwa z Wartą Gorzów Wielkopolski, czy Polonią Świdnica nie dziwiły zbyt wielu kibiców, to inaczej było w przypadku starcia z MKS-em Kluczbork. Lechia bez kompleksów przyjechała do wyżej notowanego rywala i zwyciężyła 2:1.

Forma w jakiej znajdują się zielonogórzanie pozwala nam spodziewać się ciężkiej przeprawy tym bardziej, że będą oni mieli po swojej stronie atut własnego boiska i dodatkowego asa w rękawie… Mowa tu o Szymonie Kobusińskim. Zawodnik ten strzelił już 9 bramek w tym sezonie, co stanowi aż 60% ogółu goli strzelonych przez Lechię. Niedopuszczanie Kobusińskiego do sytuacji bramkowych może być więc kluczem do wygranej w Zielonej Górze.

Ostatni mecz Piasta z Lechią miał miejsce 7 września 2019 roku w Żmigrodzie. Górą była wtedy Lechia wygrywając 1:0 po bramce Arona Athenstadta.

LINK DO TRANSMISJI:

https://www.slaskie.tv/ppv-lechia-zielona-gora-piast-zmigrod