PRZERWAĆ ZŁĄ PASSĘ W LUBINIE

Już jutro (26.09.2020) o godz. 13:00 zmierzymy się z Zagłębiem II Lubin w ramach 10. kolejki III ligi. W meczu z “Miedziowymi” będziemy walczyć o wyrwanie się ze strefy spadkowej.

Zagłębie w tabeli zajmuje 8. miejsce z 12 punktami na koncie. Należy jednak pamiętać, że zawodników trenera Adama Buczka ominęły już 3 spotkania. W 6 jak dotąd rozegranych przez lubinian meczach nie padł jeszcze ani jeden remis, Zagłębie 4 razy wygrywało, a 2 razy musiało przełknąć smak porażki. Ostatnie dwa spotkania to dwie wygrane: imponujące 6:0 z beniaminkiem ze Świdnicy oraz wygrana 2:0 na wyjeździe z MKS-em Kluczbork przed tygodniem. Rezerwy Zagłębia są ewidentnie w gazie i chcą podtrzymać zwycięską passę. Najlepszym strzelcem lubinian w bieżącym sezonie jest jak na razie Bartosz Zynek z 4 trafieniami na swoim koncie. Warto również wspomnieć, że to właśnie z Zagłębia trafił do Piasta w letnim okienku transferowym Marcin Gołębiowski (na zdjęciu jeszcze w barwach naszego rywala). Spotkanie to będzie miało dla niego niewątpliwie wielkie znaczenie.

Piast pomimo rozegrania kompletu spotkań znajduje się w kompletnie innym rejonie tabeli. Żmigrodzianie po 4 porażkach z rzędu są w strefie spadkowej i chcą się z niej jak najszybciej wydostać. Dobrym prognostykiem była gra zespołu przed tygodniem w meczu ze Ślęzą Wrocław, lecz wtedy zabrakło punktów. Liczymy na to, że tym razem będzie inaczej.

Ostatnia konfrontacja obu drużyn w meczu o punkty to mecz rozgrywany prawie równo rok temu, a dokładnie 5 października 2019 roku. W Żmigrodzie padł wtedy remis 2:2. Dubletem w tym spotkaniu popisał się Grzegorz Mazurek.