PUCHAR JEST NASZ

Piast Żmigród po raz 3. w historii sięgnął po Puchar Polski okręgu wrocławskiego. W finale żmigrodzianie pokonali 2:1 Moto-Jelcz Oława, a głównym bohaterem meczu okazał się Mateusz Żytko, który zdobył obie bramki.

W spotkanie lepiej weszli piłkarze Marcina Foltyna, choć sytuacji na zdobycie bramki nie było wiele. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gospodarzy, którzy w 35. minucie objęli prowadzenie za sprawą bramki zdobytej przez Mateusza Dobkowskiego. Do szatni schodziliśmy zatem z jednobramkową stratą.

Chęć rehabilitacji za nieudaną końcówkę meczu z Lechią wzięła jednak u naszych piłkarzy górę i na drugą odsłonę finału wyszli zmotywowani do tego, by jak najszybciej zniwelować stratę. Udało się to już w 55. minucie, kiedy po rzucie wolnym wykonywanym przez Tobiasza Jarczaka piłka odbita przez bramkarza wylądowała pod nogami Mateusza Żytko, który wpakował ją do pustej bramki.

Piłkarze Piasta nie chcieli losów meczu pozostawiać rzutom karnym i w końcówce poszli za ciosem zdobywając drugą bramkę. Dublet ustrzelił wspomniany już Mateusz Żytko, który wykorzystał dośrodkowanie Jarczaka z rzutu rożnego, dając nam upragnione zwycięstwo.

Dziś w siedzibie DZPN odbyło się losowanie par półfinałowych na szczeblu wojewódzkim. Naszym kolejnym rywalem okazały się III-ligowe rezerwy legnickiej Miedzi. Półfinał odbędzie się już w najbliższą środę (19 kwietnia) o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Żmigrodzie. W drugim meczu Polonia-Stal Świdnica podejmie lidera grupy zachodniej IV ligi – Karkonosze Jelenia Góra.

Moto-Jelcz Oława – Piast Żmigród 1:2 (1:0)

fot.: Grzegorz Pawlak Fotografia Sportowa