PUCHAR POLSKI CZAS: START

W III rundzie Pucharu Polski strefy Wrocławskiej Piast zmierzy się z A-klasowym Sokołem Smolec. Mecz ten powinien być formalnością, lecz podopieczni trenera Foltyna na pewno podejdą do rywala z należytym szacunkiem.

W ubiegłym tygodniu zespół ze Smolca zaliczył pierwszą porażkę w tym sezonie. W 5. kolejce wrocławskiej klasy A uległ Pogoni Miękinia 0:4 i i oddał fotel lidera tabeli właśnie Pogoni. W Smolcu już od kilku lat marzą o awansie na wyższy poziom rozgrywek. Najbliżej tej sztuki Sokół był 2 sezony temu, kiedy zakończył rozgrywki z takim samym dorobkiem punktowym co Galakticos Solna, lecz odpadł z tą drużyną w barażu o awans dopiero po rzutach karnych. Ubiegły sezon natomiast Sokół zakończył na 3. miejscu ze stratą 6 punktów do pierwszej Polonii Bielany Wrocławskie.

Trener Marcin Foltyn  w dzisiejszym spotkaniu zapewne da odpocząć większości podstawowych zawodników Piasta. Będzie to z jednej strony szansa na odpoczynek dla tych, którzy w niedziele zagrają pierwsze skrzypce w ligowym meczu z Cariną Gubin. Z drugiej zaś strony będzie to szansa na przebicie się do pierwszej jedenastki dla tych, którzy pokażą się w pucharowym meczu z dobrej strony.

Początek spotkania dziś (15 września) o godz. 17:00 w Smolcu.